live

Ізраїль оголосив про початок програми з видворення біженців

Фото: ZIK/EPA-EFE/JIM HOLLANDER

В Ізраїлі почалася програма по виселенню нелегальних мігрантів з країни. Біженцям буде запропонований вибір між від’їздом з Ізраїлю і в’язницею.

Про це передає RFI.

Про запуск програми в середу, 3 січня, оголосив прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу. Мета програми – «змусити виїхати мігрантів, які приїхали в країну нелегально». За даними міністерства внутрішніх справ країни, мова йде про 38 тисяч осіб, більшість з яких – вихідці їз Судану та Еритреї.

Нелегальним мігрантам Ізраїль пропонує оплатити квиток на літак і надати на переїзд близько 3 000 євро. При цьому ізраїльський уряд врахував, що ні в Еритрею, ні в Судан біженці повернутися не зможуть. Режим в Еритреї визнаний ООН винним в систематичних злочинах проти людства. А Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Судану Омара аль-Башира за звинуваченням у геноциді. За інформацією ізраїльських НКО, що займаються питаннями біженців, ізраїльський уряд підписав угоду з третіми країнами – Руандою і Угандою – про їх готовність взяти мігрантів, виселених з Ізраїлю.

Більшість біженців потрапили до Ізраїлю через Єгипет до 2013 року, коли Ізраїль закінчив будівництво стіни на кордоні. У міністерстві внутрішніх справ Ізраїлю вже заявили, що пропозиція добровільно покинути країну буде діяти до початку березня. Після цього біженців, які нелегально перебувають в країні, будуть заарештовувати.

Влада Ізраїлю сподівається, що програма допоможе вислати з країни десятки тисяч нелегальних мігрантів. За 2017 рік, за офіційними даними, країну покинули всього 4 012 нелегальних біженців, з яких 3 332 – вихідці з Африки на південь від Сахари.Loading...
Loading...
Loading...