«Бурштинова справа». Голова Житомирського окружного адмінсуду шантажував колег
Олег Рибальченко
студент Київського Національного університету імені Тараса Шевченка

Останніх півроку житомирські суді часто фігурують в інформаційному просторі.

Причина цього – розслідування детективами національного антикорупційного бюро так званої «бурштинової справи» Розенблата. За даними слідства, народний депутат корумпував місцевих чиновників, депутатів, суддів та прокурорів, щоб вибити з ринку конкурентів, які хотіли видобувати бурштин законно.

12 суддів та 10 прокурорів фігурують у бурштиновій справі Борислава Розенблата. За інформацією джерела з НАБУ відомо, що це представники Житомирського окружного адміністративного суду, Житомирського апеляційного адміністративного суду та Прокуратури Житомирської області. Розмови з ними та підкуп рішень є в гучній справі, яку нещодавно розкрило НАБУ.

Справа триває, але водночас компанія «Райт Солюшин», яка отримала легально спеціальний дозвіл на геологічне вивчення запасів бурштину, продовжує страждати від корумпованої житомирської Феміди та правоохоронців. Справу проти компанії порушила за вигаданими причинами за проханням Розенблата житомирська прокуратура. На записах, опублікованих НАБУ, агент Катерина запитує у Розенблата: «А в області у нас проблеми будуть?», на що народний депутат відповідає: «Без нас будуть … ще раз повторю – без нас будуть». Про голову Житомирської обласної ради Розенблат говорить, що «голова обласної ради наша людина. Без нас він нічого не підпише».

Зі схеми, оприлюдненої НАБУ, стало відомо, що за 55 тисяч доларів нардеп Розенблат підкуповував житомирських суддів, щоб ті скасували ліцензії конкурентів. Йдеться про спецдозволи на видобуток бурштину, які були раніше видані чотирьом компаніям.

У цій справі фігурують 9 суддів Житомирського окружного адміністративного суду, а саме Черноліхов С.В., Нагірняк М., Токарєва М., Романченко Є., Котік Т., Охрімчук І., Моніч Б., Шуляк Л., Попова О. та Шимонович Р.

Вказується, що Розенблат «платив» представникам Феміди, щоб ті позбавляли конкурентів ліцензій на законну діяльність у «бурштиновій» справі. Так, лише на одному судовому засіданні одразу три компанії позбавили ліцензій на геологічну розвідку від Держслужби геології та надр.

У свою чергу, Розенблат розповів агенту НАБУ, що ліцензії, які видала Держгеонадра компаніям, можна відібрати лише через суд.

«Я почав пробивати за допомогою твоїх грошей, я почав платити за все прокурорам, судам. Твої гроші зробили диво, тому що ми загнали їх в кут: по судах, і по прокуратурах», – сказав Розенблат на одному з оперативних відео, знятому агентом НАБУ.

У ході розслідування з’ясували, що усі відповідні судові рішення відбувалися за поданням заступника прокурора Житомирщини.

Голова Житомирського окружного адміністративного суду Черноліхов Сергій тиснув на своїх колег суддів, щоб ті приймали не правомірні рішення, аргументуючи це тим, що є повна підтримка їх дій від депутатів БПП, тобто від влади. Після цього дав вказівку в установлені терміни для апеляції не передавати справу до Вищого адміністративного суду, чим обмежив право на оскарження рішення суду компанією.

«Позов про анулювання спецдозволу на користування надрами підписала заступник обласного прокурора Роксолана Гребенюк. Дав вказівку на це сам прокурор Житомирської області Любомир Війтович, – йдеться у записах детективів НАБУ, наразі поновився на посаді. – Заступник Черноліхова, суддя Євген Романченко виніс рішення і скасував спецдозвіл у першій інстанції».

Після того, як ці всі злочинні діяння організованої групи осіб стали відомі на всю країну, тиск на компанії продовжився. Черноліхов, який півроку тому обіцяв «золоті гори» суддям, зараз не може їх захистити. Замість обіцянок, житомирські судді отримали пікети із гуркітом бочок під своїми кабінетами. Тому що людям, які хочуть чесно працювати, не залишилось нічого як акції прямої дії та увага з боку ЗМІ та громадського сектору, адже держава не може захистити їх від посіпак Розенблата.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 12:42 :14