Як збільшити пенсійні заощадження, – поради експерта

Для того, аби мати достойний рівень життя у старості, зараз можна об'єднуватись і вкладати кошти, або відкривати депозити.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Аби мати достойну старість, не варто покладатися винятково на державу. Якщо припустити, що у людини є якийсь рівень заощаджень, але недостатній, щоб забезпечити себе у майбутньому, можна консолідуватися. Наприклад, можна об'єднати 3-4 сім'ї і укласти договір на придбання нерухомості. Декілька сімей може собі це дозволити, на відміну від однієї. Це можна офіційно оформити і потім це може бути доповнення до пенсії», – запропонував Устенко.

Також пан Устенко розглядає депозит, як ще один хороший варіант забезпечити себе на пенсії. Але зауважує, що такий варіант є ризикованим.

«Зараз, у 2018 році, коли Національний банк збільшив облікову ставку і після того очікується достатньо високий рівень інфляції. Щоб ще не вийшло так, що депозитні ставки будуть мати в реальному вираженні негативні значення», – зауважив експерт.

Відтак, якщо нема змоги скористатися жодним із цих варіантів, тоді, на переконання гостя програми, доведеться продовжувати працювати, будучи на пенсії.

загрузка...
загрузка...
Loading...