Новини » Львів 3 січня, 2018, 10:53 блоги
Вагітним, що їздять львівськими маршрутками, повинні виплачувати допомогу «за шкідливість»
Надія Сапіга
журналіст IA ZIK
Ілюстративне фото ukr.media
Ілюстративне фото ukr.media

Щодня у соцмережах можна прочитати неприємні історії з львівського транспорту: на якомусь маршруті працює водій-хам, на якомусь взагалі мало транспорту, на якомусь злодії обчищали пасажирів, якась маршрутка потрапила у ДТП. Але майже ніколи не знайдеш розповідей про, як важко їздити у громадському транспорті вагітним жінкам, хоча саме їхній комфорт під час поїздок показує у першу чергу рівень культури самих львів’ян, а не якість перевезень.

Нещодавно в одній з груп у Facebook натрапила на розпачливий пост вагітної жінки, яка от-от мала народжувати. Вона опублікувала фото маршрутки, де з пасажирів стояли лише двоє – молода дівчина та автор поста. Жінка підкреслила, що ніхто не додумався уступити їй місце. Коментатори розділилися на два табори. Одні підтримували жінку, підкреслюючи, що у транспорті зараз рідко знайдеш людей, які поступляться місцем вагітним, навіть, якщо це літо і животик видно неозброєним оком. Інші ж стверджували, що через куртку й не розбереш, яка жінка при надії, і взагалі, якщо тобі треба сісти, то вимагай місця у пасажирів.

Але скажу з власного досвіду: хто хоче помітити, що жінка «у цікавому стані» і поступитися їй місцем, той це зробить. Якщо ж людина байдужа до тих, хто її оточує, то «я не побачив» здебільшого є просто відмазкою.

Зазвичай, у маршрутках вагітних посадять жінки, які пам’ятають, як «весело» їхати у переповненому транспорті з малюком під серцем, старші пани, які пам’ятають, кому потрібна підтримка сильнішої статі і про кого треба дбати насамперед.

А від молодих хлопців чи дівчат ти майже ніколи не дочекаєшся фрази: «Сідайте, я постою». Як тільки вони заходять у маршрутку, то «залипають» у своїх гаджетах і вже довколишній світ їх геть не цікавить. А іноді, коли телефон сів і немає цієї зручної відмазки, то вони прилипають до вікна і спостерігають за дорогами. Не раз таке помічала: коли молодь відриває голову від своїх гаджетів і бачить, що біля неї стоїть вагітна, то відразу за вікном знаходиться щось цікаве, яке треба розглядати аж до кінця поїздки.

У таких випадках багато почнуть радити вагітній: «Треба було піднімати сидячих, якщо вам важко стояти». Але не слід забувати, щодня лише одиниці зможуть просити поступитися місцем. Більшості просто соромно кожного разу стояти над пасажиром, наче жебрак, який просить милостиню. А інколи жінкам настільки образливо від байдужості, що просто на очі набігають сльози, коли пасажири не вірять, що ви у цікавому стані і ще намагаються образити фразами, до прикладу: «Та ти на голову вагітна, хіба я не бачу», «Ще чого? Може, краще Я посиджу, а ти постоїш». Після кількох таких випадків, думаю, не багато людей знову захоче просити місця у маршрутці. Такі слова дратують і це дуже погано позначається на самопочутті малюка та мами.

P.S. І для тих людей, які зараз почнуть коментувати «Якщо хочеш комфорту, то їзди на таксі», скажу от що: наші таксисти інколи працюють так погано, як і маршрутки. У них є «чорний список» районів, куди вони не люблять їздити, особливо зранку. Крім того, грошей на таксі на роботу і назад не напасешся, адже це не таке вже й дешеве задоволення.

Тому замість того, щоб шукати причину у вагітних жінках, які інколи не витримують байдужості інших пасажирів і пишуть розпачливі пости, краще подумайте, чи хотіли б ви, аби з вами чи з вашою коханою людиною так поводилися у громадському транспорті.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 17:51 :02