середа, 3 січня, 2018, 14:45 Регіони
На знешкодження тваринного могильника під Тернополем потрібно 3,2 млн грн

На будівництво споруд для утилізації відходів тваринного походження на території Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» місцева влада планує виділити 3,2 млн грн.

Такі заходи передбачені програмою, яку в останні дні грудня прийняли депутати Тернопільської облради, повідомили IA ZIK в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

«Внаслідок безгосподарної виробничої діяльності накопичилося близько 5 тис. тонн відходів тваринного походження, які містяться на відкритому майданчику підприємства. Ці відходи гниють, забруднюють повітря та ґрунти, створюючи загрозливу ситуацію», – йдеться у повідомленні.

У споживслужбі прокоментували, що програма передбачає спорудження траншеї для захоронення. Кошти мають бути виділені з обласного, Тернопільського районного та Острівського сільського бюджетів

Після модернізації роботу заводу планують відновити.

«Станом на кінець 2017 року на території області діяло 64 м’ясопереробних підприємства, 154 свиногосподарства, у яких утримували 156 тисяч свиней, 46 ферм ВРХ і 29 тисяч голів худоби, 16 птахогосподарств. Кількість побічних продуктів тваринного походження складає близько 5 тисяч тонн в рік. Закриття чи призупинення діяльності заводу може призвести до забруднення навколишнього середовища рештками, які не буде де утилізувати», – йдеться у повідомленні.

Будівництво заплановано здійснити в один етап у 2018 році.

Як повідомляла IA ZIK, у травні 2017 року на території ветсанзаводу, що розташований у селі Острів Тернопільського району, сталася аварійна ситуація. Нагромаджена маса відходів тваринного походження знесла бетонну огорожу, купа рештків перемістилася за межі підприємства.

Як виявилося, на територію підприємства завозили тваринницькі рештки й тоді, коли їх не переробляли.

Після цього суд заборонив заводу здійснювати діяльність до завершення екологічної експертизи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-24 04:31 :03