Експерт: Пенсійна реформа має хоча б дати можливість пенсіонерам виживати

Ми – найбідніша країна в Європа. Тому й тут стоїть питання не глобальне, а важливе. Зокрема, питання стоїть в тому, щоби дати можливість нинішнім пенсіонерам просто вижити.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

«Справедливості у бідній країні не може і бути. Це однозначно. Ми – найбідніша країна в Європі. То про який рівень життя ми взагалі зараз можемо говорити. Тут питання стоїть не глобальне, а важливе. Зокрема, питання стоїть в тому, аби дати можливість нинішнім пенсіонерам просто вижити»,– зазначив експерт.

Разом з тим, Олег Устенко наголосив, що за нинішню мінімальну пенсію жоден непрацюючий пенсіонер прожити не може.

«Якщо ви візьмете вартість споживчої корзини, то ні одному пенсіонеру не вистачить на нього того забезпечення, що надає держава. Тому це не реформа!», – заявив гість програми.

Більше того, як додав директор Фонду Блейзера, що те, що нині називають пенсійною реформо уряду, це ще й необговорені кроки з міжнародними партнерами.

«Не було підвищення пенсій! Це не обговорювалося. І якщо ви подивитеся меморандум 2015 року, ми брали на себе зобов’язання не проводити жодні зміни не просто у 2017 році, а й протягом всього 2018 року. Та що ми таким чином робимо – ми просто збільшуємо дефіцит державного бюджету» – акцентував Олег Устенко.

загрузка...
загрузка...
Loading...