Новини » Події 2 січня, 2018, 19:40
У Павлограді п’ятий день голодує два шахтарі

У Павлограді на Дніпропетровщині 2 січня відбувся мітинг на підтримку шахтарів, які голодують п’ятий день поспіль.

Як повідомив «Радіо Свобода» голова незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК – Павлоградвугілля» Олексій Михайлюк, в акції взяли участь кілька десятків учасників – представники громадських організацій, громадські активісти, депутати міськради.

Як розповів Олексій Михайлюк, резолюцію мітингу з вимогами учасників акції до адміністрації «ДТЕК – Павлоградвугілля» передати не вдалось: адмінбудівля цього дня зачинена, охорона не пропускає.

«Ми пішли передавати до управління резолюцію, але двері зачинені, хоча сьогодні мав бути робочий день. Охоронець розвів руками, нібито неробочий день. На дверях про це ніяких табличок не було. На наші вимоги поки ніякої реакції немає, адміністрація на переговори не виходить», – розповів Олексій Михайлюк.

На своїй сторінці у Facebook він виклав відео з-під будівлі адміністрації.

Водночас, як поінформував Олексій Михайлюк, обидва гірники, які оголосили голодування, перебувають на місці – в будівлі мерії. Їхнє самопочуття задовільне, артеріальний тиск – під контролем.

За словами керівника незалежної профспілки, акція – безстрокова, її учасники очікують реакції на свої вимоги. 5 січня під стінами міськради готуються провести наступний мітинг на їхню підтримку.

У Павлограді 29 грудня 2017 року, двоє шахтарів компанії «ДТЕК – Павлоградвугілля», гірничі майстри Володимир Бугайов і Андрій Карпенко оголосили голодування. Як розповів «Радіо Свобода» Володимир Бугайов, головні їхні вимоги до адміністрації «ДТЕК – Павлоградвугілля» – «припинити тиск на членів незалежної профспілки». Як він зауважив, з вересня, коли на підприємстві був створений осередок незалежної профспілки, з роботи звільнили чотирьох її членів.

У компанії «ДТЕК – Павлоградвугілля» повідомили, що на шахтах компанії не було порушень законодавства при звільненні працівників.

«Компанія завжди працювала і працює в законодавчому полі України. Підприємством у всіх випадках повністю дотримується процедура звільнення, встановлена чинним трудовим законодавством. Всі передбачені колективним договором і КЗпП виплати при звільненні здійснюються в повному обсязі», – йдеться у відповіді з компанії на інформаційний запит «Радіо Свобода».

Водночас у профспілковій організації повідомили, що до акції протесту планують приєднатися ще кілька гірників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 00:40 :51