вівторок, 2 січня, 2018, 16:57 Суспільство
Праці та слова Бандери є актуальними й пророчими до наших днів, – Валентина Кирилова
Фото: Валентина Кирилова/Facebook
Фото: Валентина Кирилова/Facebook

Степан Бандера, насамперед, людина, а не експлуатований образ. Зі своїми вадами, слабкостями, неймовірною силою духу і любов’ю до України. Але головним є те, що ім’я Бандери й досі примушує здригатися від страху ворогів українців та їхньої держави, а його праці й слова лишаються актуальними, пророчими й до наших днів.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише історик, керівник проекту «NOMINA» Валентина Кирилова. Подаємо витяг з її допису:

«Професор історії, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій – цікавий для мене дослідник і письменник. Раніше я прочитала його виклад історії України «Брама Європи», сьогодні захопилася історією Богдана Сташинського – вбивці Степана Бандери. Глибока архівна робота і цікавий авторський стиль викладу дозволили авторові «Убивства у Мюнхені» вести дві паралелі життя – Сташинського і Бандери.

Медична експертиза виявила, що причиною смерті Степана Бандери була отрута. Богдан Сташинський зі спеціального пістолета вистрелив в обличчя Степану Бандері у під’їзді будинку, де той мешкав з родиною, струменем розчину ціанистого калію.

Готуючи до видання nominabook.com, я працювала в кінофотофоноархіві України ім. Г.С. Пшеничного, де натрапила на фото, яким ділюся з Вами. Пазл складається: це мюнхенське фото з дітьми, деталі і характеристика Бандери автором книжки дають розуміння, що перед нами, насамперед, людина, а не експлуатований образ. Зі своїми вадами, слабкостями, неймовірною силою духу і любов’ю до України. Саме так я думаю про нього і згадую у день його народження.

В світі є шість музеїв Степана Бандери. Але головним є те, що ім’я Бандери й досі примушує здригатися від страху ворогів українців та їхньої держави, а його праці й слова лишаються актуальними, пророчими й до наших днів».

Читайте також: День народження Степана Бандери, 10 маловідомих фактів про Провідника

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-22 01:54 :38