Новини » Політика 2 січня, 2018, 10:39
Мирон Янків: Україна виступає потужним щитом для багатьох держав від імперської Росії
Фото: facebook.com/myronyankiv
Фото: facebook.com/myronyankiv

2017 рік приніс для багатьох родин багато сумних вісточок зі сходу України, де надалі продовжується війна із Московією. Цей рік дав нам нарешті законодавчу базу для зміцнення обороноздатності держави і модернізації української армії, реформування освіти, судової системи, бюджетної сфери, пенсійного забезпечення та ін. Цей рік був також особливим в реалізації багатьох зовнішньо-політичних ініціатив як на рівні ООН, Європейського Союзу, так і з багатьма державами у двохсторонньому форматі.

Про це у Фейсбуці написав кадровий дипломат, ректор Львівського інституту менеджменту Мирон Янків.

Подаємо його допис у повному обсязі:

«В цьому, вже минулому, році ми змогли переконатися, які з держав-сусідів є справжніми для нас стратегічними партнерами, а котрі, скориставшись нашим складним становищем у зв’язку з війною із агресивною Росією, за принципом «бий лежачого» проголошують недружні заяви, висуваючи ряд вимог і звинувачень Україні, прагнучи вирішити свої кон’юнктурні внутрішньо-електоральні цілі. І найбільше – з боку наших найближчих сусідів – Угорщини, Румунії та ін. Політична правляча еліта багатьох європейських країн повинна зрозуміти, що Україна сьогодні виступає потужним щитом для багатьох держав від імперської Росії, її злих намірів і агресивних дій.

Наприкінці цього року намітилися і деякі позитивні тенденції. І це стосується, що мене найбільше тішить як дипломата, який багато років пропрацював на дипломатичні роботі у Варшаві та Гданську, передусім поліпшення стосунків із нашим стратегічним партнером – Польщею. Цьому посприяли контакти керівників наших держав: наприкінці грудня цього року відбувся візит до України Президента РП А.Дуди, який дозволив знизити цю «історико-політичну напругу», а недавно відбулась телефонна розмова прем’єрів обох держав, які заявили про налаштованість сторін на діалог і стратегічне партнерство. Це вкрай важливо для обох держав, які мають найдовший за протяжністю кордон, тисячі добрих стосунків на міжособистісному рівні, дружні стосунки між органами самоврядування, містами та містечками, багатьма регіонами. Надалі реалізуємо низку важливих спільних проектів, які фінансуються як з фондів ЄС, а також за рахунок бюджетних коштів обох держав. Сьогодні тисячі туристів з Польщі заполонили українські міста, тисячі українських студентів та заробітчан усміхнені повертаються до України відсвяткувати Новий рік та Різдво Христове.

Особливо мені приємно, що кияни проголосували за надання одній з вулиць Києва імені Є.Ґедройця, а львів’яни погодились на присвоєння імені Яцека Куроня одній із вулиць Львова. Це надзвичайно важливо, бо увічнення пам’яті цих Великих поляків буде нагадувати про той фундамент українсько-польського поєднання, який заклали ці знані мудрі Особистості, Європейці, Великі друзі України.

В кінці цього року з особливою приємністю згадую одну із зустрічей у Львові з Яцеком Куроньом, на якій ми обговорювали багато питань українсько-польського поєднання та становлення міцного стратегічного партнерства між нашими народами. На жаль, це була його остання у 2002 році подорож до рідного Львова, де він народився, і як він часто повторював – особливо любив львівську бруківку. Після цієї зустрічі я став по-новому розуміти важливість творення українсько-польського єднання».

Довідка.

Янків Мирон Дмитрович – український вчений-економіст, кар’єрний дипломат, державний діяч, доктор економічних наук, професор, академік АН ВШ України.

На початку 2000-их років працював головою Львівської обласної державної адміністрації.

Багато років віддав дипломатичній роботі – на посаді керівника Торгово-економічної місії у складі Посольства України в Республіці Польща, Радником-посланником Посольства України в Республіці Польща, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Латвійській республіці. Із серпня 2011року майже 4 роки перебував на посаді Генерального консула України у Гданську.

Має великий стаж науково-педагогічної роботи: у Тернопільському економічному університеті, Львівському національному університеті імені Івана Франка, Економічному університеті в Жешові, на даний час – ректор Львівського інститут менеджменту. Під його науковим керівництвом було захищено багато кандидатських та докторських дисертацій.

Опублікував понад 120 науково-методичних праць, навчальних посібників, підручників, монографій.

Остання монографія видана декілька років тому – «Україна і Польща: стратегічне партнерство в системі геополітичних координат (політико-економічний та секторальний аналіз)».

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:32 :36