Новини » Політика 30 грудня, 2017, 5:40
Нардеп Іллєнко: Обмежити свободу депутата не можна

Депутата сьогодні затримати не можна. Не можна його заарештувати та обмежити його свободу. Мова йде лише про те, що юридично в правоохоронних органів з’являється можливість вести розслідування проти депутата.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) розповів народний депутат України Андрій Іллєнко.

Гість програми, коментуючи питання щодо зняття депутатської недоторканності зазначив, що позбавлення депутатського мандату та зняття недоторканності – це зовсім різні речі.

«І зняття недоторканності складається із трьох фаз. Якщо подивитися на справи Розенблата, Полякова, Довгого та Добкіна, то, як на мене, тільки по Добкіну було повноцінне зняття недоторканності. А щодо усіх попередніх – було тільки голосування за дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності», – зауважив гість програми.

Андрій Іллєнко додав, що це означає наступне:

«Депутата сьогодні затримати не можна. Не можна його заарештувати і ніяким чином обмежити його свободу. Мова йде лише про те, що юридично в правоохоронних органів проти нього з’являється можливість вести розслідування, вручити йому підозру. Єдине, що змінюється – його процесуальний статус. Нічого не змінюється у плані його недоторканності. Тобто, із цих людей недоторканність фактично не була знята», – заявив нардеп.

Відтак, як каже Іллєнко, що для того, аби повністю зняти недоторканність, має бути рішення ВР, дозвіл на затримання та дозвіл на обрання запобіжного заходу, пов’язаного з обмеженням волі.

«От тоді депутата можна заарештовувати. Та навіть після цього він не втрачає депутатський мандат. А депутатський мандат у даному випадку втрачається тільки після того, як обвинувальний вирок набирає силу. Тобто, після рішення суду про притягнення нардепа до кримінальної відповідальності», – розповів Андрій Іллєнко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:51 :52