субота, 30 грудня, 2017, 22:50 Події
Ми збиралися їхати в Крим, проходили навіть навчання, – доброволець «Правого сектору»

У лютому 2014 року вже після втечі Януковича з України розпочалися проблеми в Криму. Звичайно, що націоналісти мали першими туди їхати і для цього дуже активно готувалися.

Про це у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 20:00-21:00) на телеканалі ZIK говорив командир штурмової роти Добровольчого українського корпусу (ДУК) «Правий сектор» Дмитро Коцюбайло.

«Ми, націоналісти, були готові до того, що будемо першими їхати в Крим. І як тільки розпочалися незрозумілі дії у Криму, ми почали формувати наші добровольчі загони для того, щоб проходити «учебку». Але так, як уже на той час відбувся референдум, цього не сталося», – розповів Коцюбайло.

Він припустив, що можливо на той час Україна і не витримала б удару від Росії, але захищати свої землі все одно треба було.

«Ті, хто на той час в Україні були при владі, були не готові, але однозначно, треба було стояти до кінця. Може би на той час ми і не витримали, адже це була чисто російська агресія, а не сепаратисти. Адже на територію Криму заїхали військові машини та зелені чоловічки», – прокоментував він.

Також він пригадав, як «Правий сектор» готувався до оборони українських територій. можливої боротьби у Криму.

«Спочатку ми пройшли навчання у тренувальному центрі «Десна», де ми були близько місяця. Потім поїхали у Дніпропетровськ, там ще підвищили кваліфікацію. І коли командири побачили, що ми більш-менш підготовлені, уже почали нас залучати у перші бойові дії в районі Карлівки, Пісків, Савур-Могили», – пригадав Коцюбайло.

На питання ведучої, що для нього є перемога, він відповів, що це повне повернення українських територій.

Перемога – це коли Луганська та Донецька області і Крим знову будуть українськими. Це повернення усіх бійців додому, це батьки, які чекають своїх синів. Для мене буде перемогою те, коли все стане на свої місця. І націоналізм буде ще буде більшим, ніж був раніше. Я готовий воювати і за Крим, і за кожен клаптик своєї землі», – наголосив він.

Також він висловив свою думку з приводу введення миротворців.

«Однозначно я проти введення миротворців, бо про них не може навіть бути й мови. Якщо це станеться, то буде остаточним замороженням конфлікту і здачею територій. Я за тих миротворців, котрі стануть на кордоні, уже між Україною і Росією, а не за тих, які стануть у сірій зоні, чи на тих передових лініях, де вони є зараз. Я впевнений, що захистити державу можна своїми силами. Наша армія змінилася і зараз працює набагато краще. Вона стала більш бойовою і я вірю в те, що у нас все вийде. Тому потрібно змінити владу, бо та що є приведе нас до краху країни. У нас же є все для того, щоб звільнити наші території – це могутнє військо, яке потрібно мотивувати і вести вперед», – розповів Коцюбайло. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-22 04:16 :44