Новини » Політика 29 грудня, 2017, 15:53
Україні потрібно терміново переглядати зовнішню політику щодо східного регіону Європи, – Верещук

У 2017 році українська політика добросусідства була приправлена непрофесійністю тих людей, які мали б нею займатися. У нас виникали суттєві проблеми із Угорщиною та Польщею. Тому, щоб уникнути цього у майбутньому, потрібно терміново переглядати зовнішню політику відносин із східним регіоном Європи.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«Звичайно, ми досягли нового рівня відносин з нашими сусідами. Але я непевна, чи у хорошому контексті. Адже наша політика добросусідства була трішки приправлена непрофесійністю влади, яка б мала призначати послами тих осіб, що працювали б якісно у відповідному напрямку», – сказала Верещук.

Вона наголосила, що у 2017 році найбільші проблеми України виникали із Угорщиною та Польщею. 

«Варто зазначити, що Угорщина та Польща – дуже різні держави з іншими підходами до своїх національних меншин. Адже для Угорщини їхня нацменшина в Україні є пріоритетним питання, тому вони й бурхливо відреагували на Закон України «Про мову». Тоді як поляки спокійно його сприйняли», – прокоментувала Верещук.  

Тож, на її думку, Україні не вистарчає стратегічного мислення і бачення щодо відносин із Угорщиною, Чехією, Словаччиною та Польщею.

«У нашому стереотипному уявленні сусідні країни є маленькими та такими, що розвиваються на задвірках імперії Європейського Союзу. Насправді, це не так, бо якщо зараз відбудеться Brexit, то Польща матиме п’ятий показник по росту економіки у ЄС. Угорщина також показує хороші показники. Електоральні вподобання і підтримка правлячих партій всередині країни, свідчить про те, що вона росте. Отже, ми хибно або некомпетентно оцінювали динаміку розвитку наших відносин. Тому зараз потрібно терміново переглядати нашу зовнішню політику щодо східного регіону Європи і не сподіватися лише на Німеччину, Францію чи США», – вважає Верещук. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 10:31 :54