Рефат Чубаров: Росія намагається легалізувати анексію Криму за допомогою ЮНЕСКО

Ханський палац у Бахчисараї. Фото: krymr.com

Москва готова допустити експертів ЮНЕСКО в Крим для здійснення моніторингу за станом пам’яток культури, але тільки через територію Росії. У такий спосіб Кремль намагається легалізувати крадіжку півострова.

Про це в середу на міжнародній конференції «Крим 2014-2017: анексована культура» заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє Укрінформ.

«В ЮНЕСКО готові організувати моніторингову групу, комісію, яка прибула в окупований Крим і дала б звіт про те, що відбувається з пам’ятками, але російська позиція така: будь ласка, тільки через Росію, через Москву, тобто визнаючи Крим частиною Росії», – розповів Чубаров.

За його словами, це не співвідноситься з позицією міжнародної організації, яка вважає Крим Україною. Сама ж Україна не має механізму впливу на дану ситуацію.

«ЮНЕСКО, кожні півроку ухвалюючи рекомендації, стверджує, що Автономна Республіка Крим – частина України. Це не подобається росіянам і вони залишаються в меншості. У той же час ми тут, в Україні, не маємо реальних ефективних інструментів, щоб моніторити ситуацію по всіх пам’ятках культури, і не лише кримськотатарської», – зазначив Чубаров.

Як вважає політик, пускаючи ЮНЕСКО в Крим через Москву, Росія намагається легалізувати крадіжку півострова, тим не менше, зазначив він, «необхідно знайти формат для відвідання експертами ЮНЕСКО Бахчисарая».

Глава Меджлісу відзначив ще одну проблему з пам’ятками історії та культури в Криму – відсутність повного реєстру, який залишився на окупованій території.

«Ми зараз намагаємося скласти повний реєстр пам’яток історії та культури, які є в Криму, оновити їх, тому що всі реєстри залишилися в окупованому Криму», – повідомив Чубаров.

Нагадаємо, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявило про зафіксовані факти неналежного проведення реставраційних робіт у «Ханському палаці» в анексованому Криму, що ставить під загрозу його збереження.

Читайте також: Кримські правозахисники надіслали Путіну подарунки

Loading...