Новини » Суспільство 28 грудня, 2017, 17:03
Президент підписав закон про сільську медицину
Фото Прилепа Олександр / УНІАН
Фото Прилепа Олександр / УНІАН

Президент України Петро Порошенко підписав Закон №7117 «Про підвищення доступності і якості медичного обслуговування в сільській місцевості».

Відповідний законопроект Голова держави підписав під час прес-конференції в Одесі, передає УНН.

«Сільській медицині в Україні бути», – заявив П.Порошенко.

Нагадаємо,14 листопада 2017 року, Верховна Рада ухвалила закон, який сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я в сільській місцевості.

За ухвалення цього законопроекту № 7117 у другому читанні та в цілому проголосували 280 депутатів за мінімально необхідної кількості 226 депутатів.

Відомо, що в сільській місцевості живе понад 30% населення України. Законом, що розроблено президентом України, пропонується:

  • підвищення доступності та якості медичного обслуговування на рівні первинної медичної допомоги в сільській місцевості;
  • здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини з допомогою засобів телемедицини;
  • крім того, законопроект передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і лікарськими засобами для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури на селі;
  • телемедичні послуги надаватимуть з метою забезпечення пацієнтові вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі, коли відстань є критичним чинником для її надання.

Законопроект було підтримано в редакції профільного комітету, враховуючи, зокрема, поправку № 110. Згідно з цією поправкою, медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнтові медичних послуг із консультування, діагностики, лікування з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, в тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій.

Нагадаємо, нещодавно в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що Президент на днях підпише закон про медреформу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 01:19 :46