Новини » Суспільство 28 грудня, 2017, 12:37
Гройсман: Перша черга «Охматдиту» запрацює у 2018 році
Дитяча клінічна лікарня «Охматдит». Фото: kmu.gov.ua
Дитяча клінічна лікарня «Охматдит». Фото: kmu.gov.ua

Перша черга оновленого комплексу республіканської дитячої клінічної лікарні «Охматдит» отримала сертифікат готовності об’єкту і вже в наступному році прийматиме пацієнтів.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає прес-служба уряду.

Гройсман підкреслив, що рік тому комплекс являв собою аварійну споруду із розваленими комунікаціями та дахами, які протікають.

«Не було навіть документації, – нагадав він. – За рік ми все відновили, завершуємо будівництво і передаємо об’єкт лікарям, вони зможуть підготувати його до надання якісної допомоги».

Глава Уряду повідомив, що будівництво другої черги лікарні розпочнеться наступного року.

«Ми закумулювали достатньо коштів. При ефективному використанні їх вистачить. Думаю за 16-18 місяців ми завершимо всі будівельні роботи», – зазначив Володимир Гройсман.

Він подякував урядовій команді, команді МОЗ і всім, хто долучився до будівництва Охматдиту.

Довідка.

Будівництво оновленого комплексу лікарні розпочалося в грудні 2011 року. Втім вже за рік воно було призупинене з різних причин. Часткове відновлення будівельних робіт відбулося 2015 року – після передачі обєкта до сфери управління МОЗ та виділення бюджетних коштів на проведення будівництва. В жовтні 2016 року всі роботи було відновлено повністю. Загалом в 2016 році на будівництво лікарні було виділено 395 млн грн, освоєно 93% коштів. В поточному році виділено 380 млн грн, обсяг освоєних асигнувань становить так само 93%, причому Уряд скорегував загальну вартість проекту.

Відкриття нового лікувально-діагностичного корпусу дозволить розширити багатопрофільність і подальший розвиток НДСЛ «Охматдит», збільшити загальний стаціонарний ліжковий фонд, передусім ліжок інтенсивної терапії у 3-х відділеннях, зокрема Центру дитячої гематології, онкології і трансплантації кісткового мозку, модернізувати існуючу лікувально-діагностичну базу, створити пансіонат для батьків, в першу чергу дітей з онкологічними захворюваннями, забезпечити 100% рівень охоплення сучасною діагностикою, включаючи радіоізотопну, хворих дітей на різні види патології.

Як очікується, лікарня зможе в півтора рази збільшити прийом дітей, а кількість складних операцій зросте на 50%. Це дозволить суттєво скоротити бюджет лікування українських дітей за кордоном.

На початку 2018 року буде оголошено тендер на добудову 2-го пускового комплексу очікуваною вартістю 1 млрд 80 млн грн з плановим терміном завершення в 2-му кварталі 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 17:58 :24