Новини » Економіка 28 грудня, 2017, 19:10
Експерт: З квітня тарифи на електроенергію для бізнесу будуть вищими, аніж у держав ЄС

Сьогоднішнє рішення НКРЕКП щодо підвищення ціни на електроенергію ухвалювали у переддень Нового року, щоб зменшити резонанс та політичний розголос цього питання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив експерт з питань енергетики Андрій Герус.

Нагадаємо, НКРЕКП прийняла рішення щодо підвищення ціни на електроенергію. Так, у 2018-му оптова ринкова ціна на електрику для промислових споживачів зросте на 16,2%. Підвищення відбуватиметься у два етапи: з 1 січня та з 1 квітня.

На думку експерта, сьогодні тарифи на електроенергію в Україні для населення є високими порівняно із європейськими, але ще «терпимі».

«Але тарифи для бізнесу в Україні є вже вищими, аніж у більшості країн Європи. Принаймні, такими вони будуть з 1 квітня», – заявив експерт з питань енергетики.

Гість програми зазначив, що компанія ДТЕК сьогодні контролює 85 відсотків видобування українського вугілля та 80 відсотків теплової генерації, а це очевидна монополія.

«Їхнє вугілля, компанії ДТЕК Ріната Ахметова, закладалося у 2015 році за ціною в 1100 грн. На сьогодні це ж вугілля закладається по 2850 грн. Це +160% за два роки!

Тут не потрібно говорити про якість формули. Є якийсь здоровий глузд і є адекватність. У шахтарів зарплати зросли на 160%? Що у нас змінилося, щоб вони раптом своє вугілля закладали у тариф на 160% вище?», – поцікавився Андрій Герус.

Експерт вважає, що це питання адекватності. На його думку, окремі люди просто втратили зв’язок із реальністю, тож те, що відбувається, нормально не закінчиться.

Андрій Герус припустив, що цими питаннями може зайнятися НАБУ або ж буде політичне рішення щодо регулятора. Експерт нагадав, що регулятора призначає Президент і на ньому лежить відповідальність за прийняття тарифів.

Гість програми також зауважив, що сьогоднішнє рішення НКРЕКП приймали саме напередодні Нового року, щоб зменшити резонанс та політичний розголос цього питання. Проте Андрій Герус переконаний, що у січні будуть заходи, пов’язані із таким рішенням, у тому числі, й судові позови.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 05:49 :47