Новини » Економіка 28 грудня, 2017, 18:35
Експерт: Одне рішення НКРЕКП дає 11 млрд грн. Де ще можна стільки заробити?

Підвищення ціни на електроенергію спричинить тиск на інфляцію та сповільнить економічне зростання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив експерт з питань енергетики Андрій Герус.

Нагадаємо, НКРЕКП ухвалила рішення щодо підвищення ціни на електроенергію. Так, у 2018-му оптова ринкова ціна на електрику для промислових споживачів зросте на 16,2%. Підвищення відбуватиметься у два етапи: з 1 січня та з 1 квітня.

Андрій Герус нагадав про п’ять етапів підвищення тарифів для населення сумарно на 280 відсотків. Такі кроки пояснювали, зокрема, і тим, що слід ліквідувати так зване перехресне субсидіювання, коли бізнес доплачує за населення, та щоб вийти приблизно на одну ціну.

«Саме з цією однією ціною пов’язані можливості реформ ринку, коли далі впроваджуються механізми, коли може бути декілька постачальників електроенергії тощо», – зазначив експерт та додав, що за одну ціну виступають іноземні консультанти, пояснюючи, що не може бути різних цін, бо це – корупція.

«Однак після того всього підвищення, яке відбулося для населення, зараз знову почали піднімати тарифи для промисловості. Тобто, відбувається повністю протилежне: якщо більша різниця у тарифах – зростає корупція. Нам розповідають, що зменшується різниця у тарифах для того, щоб не було корупції, а тепер збільшують різницю у тарифах», – зазначив гість програми.

Експерт зазначив, що регулятор пішов таким шляхом, що у різних регіонах – різні тарифи на електроенергію, притім, найбільше потерпають саме депресивні регіони. Андрій Герус нагадав, що відповідно до законодавства, тарифи для населення на електроенергію мають бути не нижчими, аніж у бізнесу. Він спрогнозував, що через кілька років тарифи для населення підвищать, вчергове ліквідовуючи перехресне субсидіювання.

Підвищення ціни на електроенергію, переконаний гість програми, спричинить тиск на інфляцію, сповільнить економічне зростання, а кошти, які мали би піти на інвестиції та розвиток, спрямують на додаткову сплату за електрику.

«Сумарно цим рішенням збирають десь близько 20-25 млрд грн. Їх буде зібрано з українського бізнесу та бюджетних установ. Близько 11 млрд грн піде одній компанії одного акціонера – ДТЕК Рината Ахметова. Ось так просто – одним рішенням 11 млрд додатково наступного року. Яким ще бізнесом так можна заробити такі гроші? Мабуть, жодним, тільки коли у кабінеті чиновника приймається відповідне рішення, яке перекладається на всіх споживачів», – зазначив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 23:45 :27