Новини » Політика 28 грудня, 2017, 20:15
Бондаренко: Навіть за високих зарплат ніхто не гарантує захист від спроб корумпувати депутатів

Погоджуюсь з тим, що потрібно прийняти закон про лобізм, щоб депутати могли працювати легально на користь держави. Але в усьому світі, і навіть там, де лобізм узаконений, виникають певні колізії.

Таку думку висловив політолог Костянтин Бондаренко у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

Костянтин Бондаренко зазначив, що є кілька підходів до формування заробітної плати депутатів. Так, є чимала кількість європейських держав, де депутати поєднують роботу в парламенті з виконавчими структурами влади.

«Навіть якщо зробити високу заробітну платну депутатам, все одно ніхто не гарантуватиме, що в умовах, коли в суспільстві не подолана корупція, не буде спроб корумпувати депутатській корпус. Натомість в інших країнах депутати можуть поєднувати роботу з міністерськими посадами, відповідно і оплата плати в них значно вища», – зауважив Бондаренко.

До того ж, стверджує експерт, найбільш ефективним з погляду законотворчості був український парламент 1-го скликання, який підготував законодавчу базу для незалежної України. Натомість більшість депутатів у цьому парламенті працювали сумісно за фахом, і тільки приїздили на сесії, але при цьому їхня робота була дуже ефективною.

«Я погоджуюсь з тим, що потрібно прийняти закон про лобізм, щоб Україна поступово наблизилася до цивілізованої роботи у цій сфері, а відтак і депутати могли працювати легально на користь держави. Але в усьому світі, і навіть там, де лобізм узаконений, зокрема в США, виникають певні колізії, коли конгресменів звинувачують у недобросовісному лобізмі», – пояснив Костянтин Бондаренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 00:19 :35