середа, 27 грудня, 2017, 12:54 Львів
Синютка прозвітував про поліпшення справ у Львівській області
Олег Синютка. Фото: Микола Тис/ZIK
Олег Синютка. Фото: Микола Тис/ZIK

Голова Львівської ОДА Олег Синютка прозвітував про підсумки третього року перебування на посаді. 2017 рік назвав роком стабільності та розвитку в області.

Про це йшлося 27 грудня на підсумковій прес-конференції О.Синютки, – передає кореспондент IA ZIK.

«Що найголовніше, і вважаю, що ми тут є прикладом для всієї України, ми забезпечили стабільність і єдність в області. Тому що дуже багато речей були спрямовані на те, щоб дестабілізувати ситуацію і продемонструвати Львівщину і Україну як нестабільний регіон. Вважаю це нашою найбільшою перемогою. Друге, що на сьогодні мені не соромно сказати, 2017 рік – був роком розвитку для Львівської області. Динаміка і статистичні дані говорять про те, що 2017 рік був роком стабільності і розвитку», – зазначив Синютка.

З його слів, Львівщина перебуває на сьомому місці серед областей у рейтингу Кабміну за підсумками дев’яти місяців 2017 року. «Якщо порівняти з 2014 роком, то ми стартували з 23 місця», – додав голова ЛОДА.

Очільник Львівщини похвалився, що у 2017 році на Львівщині було відкрито 80 нових підприємств, створено понад 8 тис. робочих місць. Обсяг залучених іноземних інвестицій склав 52,4 млн дол.

Промисловість в області зросла на 5,1 %, аграрний сектор – на 5,4 %, експорт – на 26,2 %, будівництво – на 6 %, роздрібна торгівля – на 12,4 %. У 2017 році в області відкрили 5 сонячних та одну вітрову електростанції загальною потужністю 48,8 МВт. На модернізацію шахт скерували 62 млн грн.

За рік в області відремонтували 600 км автодоріг із залученням з різних бюджетів рекордної суми по Україні – понад 3 млрд гривень (за два роки на Львівщині відремонтовано понад тисячу кілометрів доріг). Ключові дороги міжобласного значення: Львів-Тернопіль, Львів-Самбір-Ужгород, Бориня-Мохнате, Східниця-Верхнє Синьовидне, Львів-Пустомити-Меденичі, Львів-Радехів-Луцьк.

Цього року в області відкрили вісім новозбудованих шкіл та вісім закладів дошкільної освіти, де майже 3 тисячі місць для дошкільнят. За кошти, акумульовані з різних бюджетів, відремонтували 84 сільські медичні заклади.

О.Синютка повідомив, що розпочато аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення, за результатами якого визначили 51,2 тис. га невикористовуваної ріллі.

Олег Синютка. Фото: Микола Тис/ZIK
Олег Синютка. Фото: Микола Тис/ZIK

У 2017 на Львівщині відкрили 11 молочних сімейних ферм, які утримують 150 голів корів, овечу ферма «Меринос Захід» на 300 голів та забійний цех ПП «Глиняни Агро» потужністю 250 голів свиней за добу. Львівщина займає 2 місце серед регіонів України за темпами збільшення поголів’я птиці.

Голова ЛОДА пояснив, чому в області не вдалося запустити монетизацію пільг у маршрутках.с «Стосовно монетизації пільг, ми не отримали від Уряду України рішення стосовно забезпечення пільг, наданих державою, щоб розпочати експеримент у Львівській області. У програмі Уряду на 2018 рік передбачено перехід до монетизації. Якщо така монетизація розпочнеться на території України, то вона розпочнеться з Львівщини», – сказав О.Синютка.

Голова ЛОДА також додав: є підстави говорити, що динаміка 2018 року в області буде кращою від 2017 року. «Єдине, що нам може зашкодити – це якщо агресор рушить вглиб території України, тоді нам прийдеться збільшити видатки держави на військові цілі і зменшить видатки на інші сфери життєдіяльності», – зауважив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:10 :37