середа, 27 грудня, 2017, 14:13 Політика
Після можливого імпічменту Порошенка главою держави стане Парубій, – Матвієнко

За Конституцією України Президент не має права взагалі втручатися у коаліційний процес. Після її формування вона пропонує кандидатуру прем’єр-міністра, яку гарант зобов’язаний внести на розгляд. Але всупереч українській Конституції Президент втручається в парламентський процес і це абсолютно маргіналізує законодавство України. Тому люди через таке втручання і вийшли на протести у Києві.

Про це в ефірі проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорив експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко. 

«Як на мене, проблемою і причиною протестів у Києві є втручання Президента у парламентські процеси. Фактично, він сформував уряд і він відповідальний за уряд Гройсмана, хоча за Конституцією це зовсім не так. Таким чином, коли Президент натягнув на себе додаткову відповідальність, він поставив себе у надзвичайно  вразливу та небезпечну позицію. Тому що підвищення цін на маршрутки, на ліки, на тарифи, чи інфляція – це все безпосередньо в очах суспільства є відповідальністю Президента», – розповів Матвієнко.

Він наголосив на тому, що за Конституцією коаліція повинна формуватися сама, без будь-якого втручання ззовні.

 «У мене є застереження щодо того, що у нас не польська, не французька політична система і наш Президент немає ніякої з ними схожості. Формується коаліція, після цього вона пропонує прем’єр-міністра, якого Президент зобов’язаний внести на розгляд. Але по факту Володимир Гройсман має рацію. Тому що всупереч українській Конституції президент втручається в парламентський процес. І це втручання абсолютно маргіналізує весь законодавчий процес України. Справді, така річ є небезпечною, тому мітингарі і вимагають імпічменту, а не відставки уряду Гройсмана чи дочасного обрання парламенту. І усунення в той чи інший спосіб Петра Порошенка від влади означає, що главою держави стане Андрій Парубій», – сказав Матвієнко.

Якщо ж говорити про такі вимоги протестувальників у Києві як Антикорупційний суд, нове виборче законодавство – вони є формальним. Такою ж формальністю і є скасування депутатської недоторканності.

«Ці протести хибують тим, що вони справді не мають соціальної складової.  Наприклад, зараз почала дорожчати вартість проїзду у маршрутках. Я ж одразу можу сказати про те, що у соціальних мережах це викликає набагато більшу зливу обурень та протестів, навіть ненависті до влади з усіма епітетами, на які ця влада справді давно заслуговує, ніж оті формальні вимоги про які ми говоримо. Протест цей, направду, не підготовлений. Я розумію, що він має на меті допомогти пану Саакашвілі знову повернутися на перший рівень української політики, але ж не виходить», – прокоментував він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 19:16 :55