середа, 27 грудня, 2017, 12:27 Львів
«Не мовчіть, друзі!». У Львові закривають «Книжковий дворик»
Книгарня «Книжковий дворик» у Львові. Фото: facebook.com/natali.dzubenkomace
Книгарня «Книжковий дворик» у Львові. Фото: facebook.com/natali.dzubenkomace

Три роки тому, у січні 2014 року Львові на вул. Винниченка, 4 відкрилася книгарня «Книжковий дворик». За цей час там відбулося багато презентацій, зустрічей з відомими письменниками, видавцями тощо. А тепер через високу орендну плату книгарню закривають.

Про це сказала директор «Книжкового дворика» Любов Хомчак.

«Кожен фініш – це, по суті, старт. Хотілося б, щоб у Львові була така книгарня. Зараз орендна плата за користування приміщенням – 8 тисяч грн – є для нас надто великою», – сказала Любов Хомчак.

Письменниця Наталя Дзюбенко Мейс з приводу закриття «Книжкового дворика написала у Фейсбуці таке: «Дуже недобра звістка зі Львова. Любов Хомчак закриває свій «Книжковий дворик» – затишний культурний і духовний центр галицького культурного П’ємонту. Друзі-письменники! Хто з вас не бував у цьому крихітному дворику? Які пісні в ньому співалися, скільки поезій там прочитано, лекцій, зустрічей проведено! Ось далеко не повний список авторів, чиї презентації були у «Дворику: Галина Пагутяк, Мирослав Дочинець, Василь Шкляр, Роман Коваль, Павло Вольвач, Богдан Стельмах, Надія Мориквас, Ігор Павлюк, Галина Вдовиченко Марія Чумарна, Дара Корній, Володимир Шовкошитний, Василь Кузан, Іван Гентош, Марія Ткачівська, Арсенія Велика, Олександр Косенко, Адель Станіславська, Оксана Думанська, Оксана Сапеляк, Олександр Смик, Катерина Немира, Зеновій Суходуб, Світлана Максименко, Наталя Доляк, Любов Відута, Андрій Содомора, Петро Шкраб’юк, Олександр Гаврош, Роман Іваничук, Василь Габор, Леся Романчук, Ніна Фіалко, Наталя Гурницька, Володимир Лис, Надія Гуменюк, Петро Кралюк, Світлана Талан, Міла Іванцова, Лозова Оксана, Галина Гнатюк, Ніна Бічуя, Марія Людкевич, Юлія Курташ, Карп Ярослав, Анна Лупинос, Наталя Крісман, Роман Дідула… Не мовчіть, друзі!

А скільки волонтерських бригад споряджено! Це тільки приблизна мапа – Краматорськ – тричі – (Славянськ, Константинівка, Дружківка), Бахмут, Запоріжжя (тричі), Херсон (двічі), Полтава, Миргород, Черкаси, Одеса, Ужгород. Містами Галичини – Моршин, Коломия, Жовква, Соснівка, Сокаль. Зізнаюся, що я завжди у своєму графіку поїздок до Львова, завжди передбачаю окремо відвідини «Дворика…». Там український дух і рідне Слово. Там завжди привітна атмосфера, там завжди щось відбувається. І ось підняли ціни за оренду і Любов Хомчак – видатна постать в культурному житті Львівщини, закриває своє книжкове гніздо, яке вона творила з такою любов’ю і терпінням. Я, звісно напишу свій лист-обурення меру Андрій Садовий. Але, львів’яни і гості славного граду! Звертаюся до всіх, хто не хоче у Львові суцільного брудного ґенделика. Не може ж такого бути, аби не було виходу. Коли випадає книга із рук, приходить морок. Львів – це не лише безцеремонний туристичний бізнес але, насамперед древня культура і шанобливе ставлення до будівничих культурного простору. Додам, що Любов Хомчак справжній і скромний герой Майдану. «Дворик» із своїми двома наметами вистояв з першого до останнього дня у вогненній стихії. Годував, лікував, одягав, і ніс Слово.

Не допустіть. Допоможіть зберегти те, на чому тримається справжня, а не підмінена суцільним ґешефтом, слава Львова!».

А письменниця Любов Голота прокоментувала закриття «Книжкового дворика» так: ««Я не була в «Книжковому дворику», та це несуттєво. Сумно, що Андрій Садовий (навмисно чи як?) руйнує образ Львова – міста письменників і художників, міста, де народилася «Просвіта» (ледь не позбавили приміщення), міста, чарівного своїми мистецькими надбаннями, традиціями.

Пиво-кава-шоколад! Пампухи і пляцки… Такий ряд вибудовується для туристів, для всієї України. Львів університетський, місто книгодрукування, театру Заньковецької та Львівської опери, місто інтелігенції, «Манускрипту з вулиці Руської» поволі втрачає свою галицьку корону... «Книжковий дворик» – не перший, тут нагадали спочилого в Бозі «Художника». Страшно, якщо на пам’ятках українського П’ємонту з’являться відбитки пальців, жирних від львівських ковбасок і пампухів».

 Головний редактор львівської філії видавництва "Знання" Мирон Іваник зазначив: "Ініціатору відкриття концептуальних книгарень ім. Б.-І. Антонича та ім. М. Шашкевича достатньо було прямого звернення до Садового, щоб проблему недорогої та довгострокової оренди для книгарень було вирішено позитивно. Може, зробити схоже звернення від згаданих у дописі поважних дописувачів до міського голови і в цей раз? Це не є критичний виступ проти дописувача, ані хвалебна ода Садовому. Є проблема продовження діяльності цікавої книгарні і є шляхи її вирішення".

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 00:06 :27