Новини » Політика 27 грудня, 2017, 20:42
Комісію Антикорупційного суду мають формувати з посольствами США і країн ЄС, – Леонід Ємець

Нам треба звернутися до американського та європейського посольств, щоб вони взяли участь у формуванні конкурсної комісії з добору суддів Антикорупційного суду. Важливо, аби вони прослідкували, щоб це все відбулося з прозорими та чесними процедурами.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат Леонід Ємець.

Народний депутат, коментуючи запропонований Президентом законопроект про Антикорупційний суд, зазначив, що ключовим моментом у цьому законопроекті має бути спосіб добору суддів.

«Тобто, яким чином будуть обирати суддів до Антикорупційного суду та як нас переконають, що тут не буде промахів. Та загалом, спосіб добору для нашої держави є дуже неприємним, але іншого на даний момент просто не існує», – зауважив гість програми.

Відтак, Леонід Ємець пропонує звернутися до тих, хто немає жодного відношення до української корупції.

«А саме до американського та європейського посольств. Варто попросити їх взяти участь у формуванні конкурсної комісії та прослідкувати, щоб це все відбулося на прозорих та чесних процедурах. Я думаю, що в нікого немає підозри, що американське посольство може бути корумпованим», – зазначив Ємець.

Разом з тим народний обранець зауважив, що не усім така ідея подобається і що народ починає обурюватися.

«Адже це ламає декілька таких усталених процедур правосуддя у нашій країні, які сформувалися за десятки років. Зокрема, коли можна домовитися з судом та суддею. Та з цими суддями очевидно домовитися не можна буде, тому цю процедуру хочуть зберегти», ­– вважає гість програми.

Леонід Ємець додав, що Президенту таки потрібно подякувати, що він цей законопроект вніс. Бо інакше – до питання створення в Україні Антикорупційного суду ніхто б не дійшов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 09:16 :48