вівторок, 26 грудня, 2017, 14:05 Суспільство
Україні потрібні моральні авторитети для створення нового культурного гумусу, – Троїцький

Коли у Франції кажуть про свободу, рівність і братерство – це не просто лозунги. Адже такі принципи закладені у свідомості всього суспільства, завдяки таким постатям як Дідро, Руссо, Вольтер, Сартр, Камю. Якщо ж говорити про Україну, то можна із впевненістю сказати, що досі не утворився той культурний гумус, який би міг сформувати етичні принципи у суспільстві, через брак моральних авторитетів.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорив режисер Влад Троїцький.

«Одразу після подій на Майдані з’явилася величезна кількість ініціатив щодо того, як сформувати перелік цінностей, і яким чином транслювати їх людям. Але через те, що у суспільстві немає культурної надбудови, неможливо сформувати етичні принципи. На жаль, в Україні вони досі не сформовані, адже існує латентна потреба у моральних авторитетах, яка не артикулюється», – сказав Троїцький.

Він вважає, що великою прогалиною є відсутність культурного гумусу у суспільстві.

«Нещодавно спілкувався у Парижі з французами, які говорили про те, що українцям здається, що у них є такий необхідний культурний гумус. Я ж заперечив і сказав про те, що у своїй більшості французи все ж є атеїстами, але у них був період епохи Просвітництва, коли Дідро, Руссо, Вольтер «тролили» церкву і мізкували над цим питанням. Потім були криваві революції, а далі – 60-ті роки ХХ століття, коли з’явилися Сартр, Камю. Тому у них в свідомості це все є, і коли вони кажуть свобода, рівність, братерство, то це не просто формальні лозунги. Це те, що для них є знаковим», – прокоментував він.

Але він наголосив на тому, що Україні не потрібно повторювати досвід французів, а прокладати свій шлях.

«Звичайно, що ми не можемо повторити їх досвід, бо це, на жаль, буде репродукцією і спробою увійти у чуже болото. Можливо, наша перевага і сила у тому, що, фактично, не маючи цього гумусу, окрім абсолютно застарілого совкового, який насправді почав зараз лізти вперед, ми можемо трохи відійти у бік і створити вільні гуманітарні зони», – додав він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 06:46 :09