Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Брюсселі відповіли Литві на її пропозицію скасувати перехід на літній час

Фото: DELFI/Karolina Pansevič

Європейська комісія (ЄК) розглядає питання переходу на літній час, але підкреслює, що літній час і відмову від нього треба узгоджувати на рівні Євросоюзу, а нинішні правила дозволяють економити електроенергію.

Так чиновники в Брюсселі прокоментували ініціативу парламенту і уряду Литви, пов’язану з ініціацією перегляду директиви переходу на літній час, передає Delfi.

Представники ЄК підкреслюють, що мета узгодження питання літнього часу і його скасування на рівні ЄС – позбутися проблем, особливо в сфері транспорту, логістики та енергетики, які виникли б, якщо питання зміни періоду не координували.

За даними чиновників ЄК, в підготовленому 10 років тому звіті по цій директиві сказано, що директива належна і сприяє економії електроенергії.

У 2014 році на замовлення ЄК було проведено дослідження, яке прийшло до подібного висновку: якби в ЄС літній час не координували, це принесло б незручності компаніям і жителям.

Нагадаємо, що влада Литви вирішила почати консультації з Єврокомісією і країнами-членами ЄС щодо перегляду необхідності переходу на літній час.

Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс сказав, що таке рішення було прийнято з урахуванням громадської думки. У цьому році були представлені результати опитування, які показали, що 79% жителів Литви висловлюються проти переходу на літній час.

Літній час щорічно вводять в більшості країн ЄС та Північної Америки. Прихильники цього порядку кажуть, що світлі вечори влітку дозволяють економити електроенергію, спонукають людей проводити час на вулиці, знижують число ДТП та ймовірність злочинів. Критики цього порядку стверджують, що переведення годинників дратує людей, призводить до тимчасового розладу здоров’я, окрім цього, люди не бачать явних доказів економічної вигоди цього порядку.Loading...