Новини » Політика 26 грудня, 2017, 21:30
Нардеп Бабак: Основна ідея реформи ЖКГ – щоб власник житла встановлював правила гри

Новий закон про житлово-комунальні послуги дає більше можливостей мешканцям відстоювати свої права.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявила народний депутат України (фракція «Самопоміч»), заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак.

Гостя програми наголосила, що основна ідея реформи у сфері ЖКГ полягає у тому, щоб власник житла встановлював правила гри на полі житлово-комунальних послуг; щоб власники приймали рішення, хто надаватиме їм послуги з утримання будинку; у який спосіб вони укладатимуть договори з водоканалами та теплоенерго.

Депутат зауважила, що новий закон про житлово-комунальні послуги дає більше можливостей мешканцям відстоювати свої права.

«Більше того, людина зможе отримувати штраф від того, хто не усунув неякісно надану послугу. Такого ще не було взагалі до цього часу. Якщо ми кажемо про те, що є з одного боку споживач і є надавач послуг, то правила і умови відповідальності є збалансованими. Тобто, людина за неякісну послугу може вимагати перерахунок за той період, коли послуга надавалася неякісно, і, більше того, отримати штраф, якщо не було наведено лад і послуга не була змінена на якісну», – зазначила Альона Бабак.

Міністр з питань житлово-комунального господарства (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко зауважив, що більшість народних обранців проживають у нових будинках, а більшість українців мешкають у панельних будинках та «хрущівках».

«Тому всі теоретичні непогані фактори цього закону… вони так само не спрацюють у нинішніх умовах, на превеликий жаль, як не працює наша чудова Конституція», – каже експерт.

Олексій Кучеренко продовжив, що реформа – це «лікування» організму.

«У нових будинках ще може бути «терапія»… Вони розуміють, що у нових будинках, у яких вони купили житло, їх головна мета – не дати їх замортизувати приватному ЖЕКу, який їм залишається від забудовника… А от що робити у старих будинках? На це закон абсолютно не відповідає. Де з’являться кошти на модернізацію цього всього застарілого житлового фонду і як там будуть виживати ОСББ, у мене великий скепсис», – заявив Олексій Кучеренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 17:52 :29