Сеїтаблаєв: Анексія Криму відбулася б в будь-якому випадку

Сеїтаблаєв: Анексія Криму відбулася б в будь-якому випадку

Можливо, якби кримські татари вийшли до Верховної Ради Криму, то анексії не відбулося. Але більш вірогідно, що пролилось би багато крові, адже анексія була добре прорахованою у частині військової стратегії.

Таку думку висловив український актор та режисер Ахтем Сеїтаблаєв в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

Режисер розповів, що був свідком початку анексії Криму та зазначив, що це були дні повної безпорадності місцевої вади.

«Анексія Криму для мене була внутрішньою катастрофою. Адже саме в ті дні я перебував в Криму, і добре пам’ятаю застигле повітря та відчуття безпорадності, коли жодної людини немає в ценрі міста. Вікна моєї квартири, яку я знімав, виходили на будівлю Кабінету міністрів Криму, тому я це все бачив на власні очі», – пригадує Ахтем Сеїтаблаєв.

Він зауважив, що від самого початку вважав, що почалася анексія, навіть до офіційної інформації від української влади.

«Коли мені зателефонували мої друзі з Києва і запитали, що відбувається, то я чомусь від самого початку вважаю це анексією. У це же день ввечері я виїхав з Криму, і тільки тоді дізнався, що дійсно відбулася окупація», – розповів режисер.

На його думку, анексія півострова відбулася б в будь-якому випадку, оскільки була добре прорахованою у частині військової стратегії.

«Більшість тих, хто служив у Збройних силах України в Криму були кримчанами. Також велика частина співробітників СБУ були місцевими, і ми знаємо, що вони залишилися в Криму служити вже іншій країні. Тому мені здається, що силовим способом не можливо було втримати Крим», – вважає Ахтем Сеїтаблаєв.

Він припустив, що, можливо, якби кримські татари вийшли до Верховної Ради Криму, то анексії не відбулося б, а можливо, було б багато крові. Адже з огляду на те, як себе поводить Путін, то питання Криму, очевидно, було для нього надзвичайно важливим.

Читайте також: Захоплення Криму було помилкою резидента, – однокурсник Путіна

Loading...