понеділок, 25 грудня, 2017, 12:41 Суспільство
«Добрий ZIK» втілив мрію колишнього наркозалежного

Василь Кичма – колишній наркозалежний, який зараз працює волонтером у одному з реабілітаційних центрів. У минулому він мав кілька передозувань, а також сидів у в’язниці. Проте тепер його життя налагоджується і він охоче допомагає іншим людям почати все спочатку.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

«Він дуже активна і душевна людина. Василь не лише позбувся наркотичної залежності, але й щиро прагне допомагати», – розповідає про героя програми консультант з терапії залежної поведінки Олена Метницька.

Майже усі люди, з якими працює герой програми, мають однакову історію: тривала залежність, передозування, реанімації, злочини, на які йшли заради дози, та  дно, з якого зараз маленькими кроками підіймаються. І всі ці розповіді схожі на Василеву.

«Батько пив, мама працювала, а я, ще підлітком, курив траву. Згодом почав вживати таблетки, колотися. Ці препарати вирішували всі мої почуття, проте породили проблеми зі здоров’ям і психікою. Заради нової дози я йшов на злочини, тому і загримів у в’язницю. Там продовжував колотися, хоч ейфорії вже не відчував. Коли повернувся додому – хотів покінчити з життям, але я подзвонив другу і він мене врятував. Реально, Максим був єдиним, хто зміг мені допомогти», – пригадує Василь Кичма.

Друг Василя, з яким вони десять років були наркоманами – «зістрибнув із голки». Максим не просто перестав вживати, але й створив центр реабілітації для залежних людей.

«Я не міг йому відмовити – ми дружимо дуже давно, виросли на одному районі. Василь потрапив до нас у плачевному стані. Його тіло було понівечене наркотиками, а вага при рості майже два метри – 60 кілограм. Він пройшов реабілітацію і зараз працює волонтером, спілкується із наркозалежними, підтримуючи в центрі позитивну атмосферу», – коментує друг Максим Заставний.

Життя Василя Кичми почалось налагоджуватися, тому проект «Добрий ZIK» вирішив підтримати чоловіка і втілити одну з його мрій, подарувавши політ.

«Я був шокований подарунком! Потрібно жити і робити добро. Воно обов’язково повернеться до тебе сторицею», – каже щасливий Василь Кичма.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-19 07:20 :14