Новини » Економіка

Активістів, які виступали проти будівництва ЖК, звинувачують у вимаганні, – «Житлоблуд»

Команда «Жилоблуду» вирішили провести повторну перевірку у скандальних забудовах, щоб переконатись, чи забудовники виправили проблеми, із якими зіштовхнулися інвестори. Якщо на одному з комплексів більшість неполадок вдалось усунути, то на іншому скандал довкола зведення ЖК лише загострився.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» (щонеділі на телеканалі ZIK).

Чи не найскандальнішим став ЖК «Празький квартал-2». Навколо нього розгорілись справжні пристрасті. Був і наказ ДАБІ про знесення комплексу через грубі порушення будівельних норм, підпали машин та майна активістів та судові протистояння забудовника із місцевими мешканцями. А у травні невідомі взагалі жорстоко побили юриста Олександра Дядюка, який захищав інтереси місцевих мешканців. Тоді ж голова ради директорів компанії забудовника «BD Holding» Костянтин Кукса запевняв, що до усіх цих подій його підприємство не має жодного стосунку. Та наприкінці жовтня ситуація ще більше загострилась. Місцева активістка Світлана, яка виступає проти зведення «Празького кварталу -2», розповіла, що до неї додому увірвалась група силовиків із обшуком.

«Я якраз була на роботі, коли мені подзвонила дитина і в сльозах сказала, що до нас вламується група із автоматами. Зараз ж пройшов обшук. Мене запустили в хату, дали постанову. На норму закону про те, що у нас є три години на приїзд адвоката, вони навіть не звернули уваги», – зазначила Світлана.

За словами жінки, правоохоронці шукали «якісь документи», та нічого не знайшли.

«У постанові написано – шукати якісь документи і комп’ютер. Та у нас навіть комп’ютера немає. Що у нас в хаті можна знайти?», – дивувалась активістка.

Та Світлана виявилася не єдиною, до кого у той день навідались силовики. За словами активістів, обшуки провели чи не у кожного, хто виступає проти «BD Holding». Людей звинуватили у, нібито, вимаганні у підприємства великої суми грошей за невтручання у справи компанії та припинення боротьби проти них. Однак місцеві мешканці вважають це нісенітницею.

«Ми боремось за справедливість, адже не проти самої забудови – нехай тут буде законних чотири поверхи. Та судді нас не чують. ДАБІ уже погодилась, що тут п’ята категорія складності, але забудовник у суді доводить що це третя. Вони вже півроку вимагають цієї експертизи», – обурювалась активістка Ліда.

Боротьба між активістами та забудовником триває і досі – у судовій площині. Тим часом будівництва ЖК «Празький квартал – 2» не припиняють.

Наступним скандальним комплексом, до якого знімальна група навідалась із повторною перевіркою, став ЖК «Крістер Град». Там між мешканцями ЖК та гаражним кооперативом виник конфлікт за територію. Інвестори комплексу переконували, що на місці гаражів, де «невідомо, що робиться» мав би бути паркінг чи зона відпочинку. Та у гаражному кооперативі заперечували – мають повне право на цю ділянку, бо, мовляв, на підставі договірних зобов’язань ще десятиліття тому отримали землі від агрокомбінату «Пуща Водиця».

Та, як виявилось, цей конфлікт відійшов на задній план, адже інвестори зіткнулися із новою проблемою – мешканці ЖК почали перебудовувати власні оселі, руйнуючи несучі стіни.

«Просто жахливо, що люди витворяють, зносячи несучі стіни на першому поверсі. У нашому будинку аж 25 поверхів. Ця будівля може посипатись, як картковий будинок. Хто тоді відповідатиме за трагедію?», – обурювались налякані мешканці.

У свою чергу представники експлуатаційної компанії «Комфорт майстер», яка обслуговує житловий комплекс «Крістер град», наголосили: найчастіше люди так порушують закон, коли переробляють квартири під офісні приміщення та магазини. І таких власників у «Крістер граді» – відсотків 15-20.

«Ми складаємо відповідний акт, який мають підписати хоча б сусіди. Якщо у квартирі і далі продовжують цей «ремонт», викликаємо поліцію і вимикаємо електроенергію та воду», – розповіли працівники «Комфорт майстеру».

Забудовника та експлуатаційна компанії провели перевірку у квартирах першого поверху та виявили низку порушень, зокрема, й втручання у несучі конструкції будинку. Таким недобросовісним власникам наказали негайно припинити будь-які ремонтні роботи та усунути наслідки незаконного втручання.

Ще одним комплексом, куди навідалась повторна перевірка «Житлоблуду», став «SOHO Residence». У ЖК бізнес-класу була ціла низка проблем: після дощу та відлиг стелі квартир протікали, не було належної зливної системи, паркінг від сирості покрився грибком, а дитячий майданчик облаштували просто на облицювальній плитці. Та тоді у компанії забудовника «Геос» обіцяли усе виправити. І справді – тепер на майданчику дітям безпечніше. «Гірки» та гойдалки стоять на спеціальному антитравматичному покритті.

«Після зйомок, буквально, за два дні вони якось швиденько прибігли і зробили такий невеликий ремонт. Наразі ж нічого не протікає та й зробили усе дуже швидко. Що ж стосується паркінгу, то виконавець і з підрядником, який це робив, мав би усунути недоробки, та поки цього не сталося», – розповіли мешканці комплексу.Loading...