Новини » Львів 22 грудня, 2017, 13:04
У Львові судяться за віллу на вул. Свєнціцького, 16

Управління охорони історичного середовища ЛМР проти знесення будинку на вул. Свєнціцького, 16 (вілла «Люсія») і докладатиме зусиль, щоб максимально зберегти будинок.

Про це заявила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, повідомляє прес-служба ЛМР.

«Ми стурбовані ситуацію, що склалася і докладатимемо зусиль, щоб максимально зберегти віллу. Проводимо обговорення з громадськістю і власниками, щоб спільно подбати про будівлю», – розповіла Ліля Онищенко.

За її словами, власник будинку двічі звертався до управління охорони історичного середовища ЛМР щодо погодження історико-містобудівного обґрунтування «Будівництва багатоквартирного житлового будинку на даній ділянці зі знесенням існуючого». Однак, він отримав негативну відповідь з вимогою зберегти існуючий будинок. Тому історико-містобудівне обґрунтування власник погодив в обласному управління збереження культурної спадщини та в Міністерстві культури України.

В лютому 2017 року ОСББ «Свєнціцького, 16» звернулося до управління щодо надання висновків про можливість та умови здійснення містобудівних, архітектурних перетворень «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом та з вбудованими приміщеннями комерційного призначення». ОСББ отримало негативний висновок, який оскаржило у суді. Галицький районний суд розглянув справу та зобов’язав управління видати позитивний висновок щодо можливості будівництва багатоповерхового будинку.

Ухвалу суду управління отримало 20.11.2017 р. Управління готує апеляцію з зазначенням нововиявлених обставин. Управління опрацювало документацію для внесення будинку до реєстру пам’яток, яку надало для прийняття рішення в Обласне управління архітектури та містобудування. Також ОСББ «Свєнціцького, 16» звернулося в департамент містобудування ЛМР для отримання містобудівних умов та обмежень. Зі слів архітектора проекту Е. Несторовича, забудовника зобов’язали опрацювати проект детального планування території для отримання містобудівних умов та обмежень.

«Місто не давало жодних висновків чи дозволів, які б погоджували знесення вілли і будівництво на її місці багатоквартирного будинку. Дозволи на ці роботи власники отримали в обласному управління збереження культурної спадщини та в Міністерстві культури України. Тому з цього приводу ми звернулися з листами в Міністерство культури України», – повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Довідка.

  • Вілла була побудована у 1895-1896 рр. для Юзефа Ольпінського (Jozef Olpiński) на вул.Дверніцького, 16 (конс. №39, нині вул. Свєнціцького) за проектом архітектора Івана Долинського (1852-1916).
  • 1897 тут мешкав Юзеф Обмінський (Jozef Obmiński), цісарський радник і контролер Головної крайової каси.
  • 1916 власницею була Кароліна Скотт (Karolina Scott).
  • 1931, 1933 тут мешкав Стані́слав Лемпі́цький (Stanisław Łempicki; 1886-1947) – польський учений, письменник, професор, представник львівсько-варшавської філософської наукової школи. Чоловік польської поетеси Ядвіги Гамської-Лемпіцької.
  • 1935 власниками були Scott EIgin i tow, а мешкали Гелена Цвьонкала, Ян Колоновський, Міхал Отто.
  • 1941 тут мешкав Казімеж Язьва.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 05:31 :29