п'ятниця, 22 грудня, 2017, 15:20 Суспільство
Цьогоріч в Україні заклали підвалини для бурхливого розвитку кіно, – Нищук
Міністр культури України Євген Нищук. Фото: rada.gov.ua
Міністр культури України Євген Нищук. Фото: rada.gov.ua

У 2017 році в Україні заклали підвалини бурхливого розвитку національного кіновиробництва.

Про це заявив міністр культури Євген Нищук під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, інформує прес-служба Мінкультури.

Він нагадав, що, зокрема, було прийнято Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який увібрав у себе найкращі та найефективніші механізми та інструменти підтримки кінематографії, успішно випробувані в Європейських країнах.

«Кількість фільмів за державної підтримки, що прийняті у 2017 році – 33 (з них анімаційні – два); кількість вже підписаних договорів на виробництво фільмів за державної підтримки – 32 і ця цифра постійно збільшується. Буквально щодня підписується по 5-6 контрактів на нові фільми. Хотів би також відзначити, що лише у масовому прокаті, не рахуючи документалістики, очікується більше як 30 фільмів. Тільки останні прем’єри – фільм «Кіборги» за останніми даними зібрав у прокаті вже 15,7 млн гривень, його побачило понад 220 тисяч осіб та «Сторожова застава» – за зборами 18,9 млн грн, – вказують на те, що українське кіно конкурентоспроможне», – розповів Євген Нищук.

«Уявіть, яка прогресія успіху нас чекатиме наступного року і в подальшому при такій динаміці і при збільшенні фінансування, а надто, на наступний рік, де на підтримку кіно державою передбачено 1 мільярд гривень», – наголосив Нищук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-26 18:19 :31