Житомирська влада «обирає» схеми, а не інвестиції
Роман Портянко
аналітик ГО «Антикорупційний блокпост»

Традиційною особливість антикорупційних розслідувань в України є факт, що переважно правоохоронні органи затримують персоналію, проте фігуранти загальної «схеми» продовжують свою діяльність.

Скандал навколо Житомирського депутата Борислава Розенблата прогримів на всю країну, влітку 2017 року. В рамках своєї депутатської діяльності Розенблат активно займався законами пов’язаними з регулюванням видобутку та обороту бурштину. Розенблат разом з Поляковим пропонував звільнити від оподаткування ввезення обладнання для промислового видобутку бурштину. Створювалося враження, що народні обранці нарешті хочуть навести лад в питанні незаконного видобутку бурштину, який з року в рік стрясає Україну.

Проте, як виявилося, наміри депутатів не були такими прозорими. 19 червня 2017 року співробітники НАБУ затримали охоронця Борислава Розенблата, в київському ресторані «Три вилки», при отриманні хабара 200 тисяч доларів США. Сам депутат уникнув затримання завдяки депутатській недоторканності.

Звісно, депутат намагався відвести від себе підозру.

Проте, всі «крапки над І» розставила публікація фільму НАБУ, де депутат прямо розповідає агенту під прикриттям, які питання, «де і за скільки» він готовий вирішувати. 

Затримання охоронця та дії НАБУ призвели до широкого суспільного резонансу. До Верховної Ради було скеровано подання, проте аргументи правоохоронців виявилися недостатньо переконливими для депутатів.

Варто зазначити, що в бурштиновій схемі Борислава Розенблата передбачалося вимагання грошей не тільки в обмін на лобізм законодавчих змін чи роботу в парламенті. Як відомо з матеріалів справи НАБУ, 55 тисяч доларів США Розенблат вимагав для підкупу житомирських суддів і прокурорів, які мали скасувати спеціальні дозволи конкурентам компанії «Фуджейра» агента НАБУ Катерини.

У справі фігурують 9 суддів Житомирського окружного адміністративного суду та 10 представників Житомирської обласної прокуратури, зокрема прокурор Житомирської області Війтович Л. та його підлеглі.

«Позов про анулювання спеціального дозволу на користування надрами підписала заступник обласного прокурора Роксолана Гребенюк. Дав вказівку на це сам прокурор Житомирської області Любомир Війтович. Суддя Романченко виніс рішення і скасував спеціальний дозвіл у першій інстанції», – йдеться в матеріалах НАБУ.

Ця історія активно висвітлювалася і самим Бориславом Розенблатом, як стає зрозуміло з публікацій в соціальних мережах, депутат був рупором цих подій.

Здавалося б що, після розголосу такої гучної справи НАБУ незаконні дії мали б закінчитися. Розенблат носить електронний браслет, має статус підозрюваного та подає зустрічні позови до Холодницького та Ситника, а судді та прокурори Житомирщини мали б шукати виходу, як самим не перетворитися на підозрюваних та не спробувати себе в нетрадиційних ролях знайомого їм правосуддя. Проте, виявилося що житомирська Феміда продовжує відпрацьовувати старі справи.

Судові засідання, ціллю яких є скасування спеціальних дозволів на користування надрами компаніям-конкурентам Розенблата на Житомирщині, тривають. Фактично, легалізація видобутку, яку так «щиро» відстоював підслідний НАБУ Розенблат, закінчується там, де починається його власний інтерес в цьому бізнесі.

Питання легальності спеціальних дозволів приватних компаній мала б вирішувати Державна служба геології та надр України, адже це абсурдно, коли регіональний суд скасовує рішення Центрального органу виконавчої влади. Подібне було, коли Донецький суд скасовував рішення тодішнього президента України Віктора Ющенко про визнання С. Бандери Героєм України. Чи це не абсурд?

Фактично, складається враження, що житомирська Феміда, депутат-мажоритарник та місцева влада обирають шлях схем, нелегального промислу, скандалів та тіньового бізнесу. При цьому, відмовляючись від інвестицій, розвитку легального бізнесу, створення нових робочих місць та збільшення податкових надходжень в достатньо депресивному регіоні України. Представникам влади тіньова схема здається ближчою.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 10:04 :55