Генасамблея ООН оголосила недійсним рішення США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю

Фото: un.org

Сьогодні, 21 грудня, Генеральна Асамблея ООН 128 голосами «за» при 35 тих, що утрималися і 9 голосах «проти» схвалила резолюцію, яка фактично закликає оголосити недійсним рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

У прийнятій резолюції держави-члени ООН підтвердили особливий статус Єрусалиму і підкреслили, що будь-які заходи, спрямовані на його зміну «не мають юридичної сили».

«Генеральна Асамблея підтверджує, що будь-які заходи і дії, спрямовані на зміну характеру, статусу або демографічного складу Священного міста Єрусалиму, не мають юридичної сили, є недійсними і повинні бути скасовані згідно з відповідними резолюціями Ради Безпеки...», – йдеться в прийнятій резолюції.

Члени Генасамблеї закликали держави не відкривати дипломатичні представництва в Єрусалимі.

Проти резолюції проголосували США, Ізраїль, Гондурас, Гватемала, Науру, Мікронезія, Маршаллові острови, Палау і Того.

Україна, Молдова, Туркменістан і ще ряд делегацій не брали участі в голосуванні, хоча напередодні Представник України в ООН порівняв Єрусалим з окупованим Кримом.

Нагадаємо, що перед голосування Дональд Трамп пригрозив обмежити фінансування країнам, які голосуватимуть за резолюцію по Єрусалиму.Loading...