live
Новини » Світ 2640

У партії Меркель жорстко розкритикували роботу Порошенка

Депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Норберт Реттґен (Norbert Röttgen) гостро розкритикував президента України Петра Порошенка за нинішній стан справ в Україні навколо боротьби з корупцією.

Про це німецький політик, який є експертом з закордонних справ у партії Анґели Меркель (Angela Merkel) та очолював профільний комітет у Бундестазі попереднього скликання, заявив у коментарі виданню Bild, – повідомляють Українські Новини.

На думку Реттґена, президент України Петро Порошенко «має визначитися, хоче він бути президентом чи олігархом – країна чи гроші». Також він наголосив, що Україні конче потрібно вжити «рішучих кроків» проти поширення корупції. «І це починається з керівництва держави», – зазначив німецький політик.

Водночас інший представник ХДС – євродепутат Ельмар Брок – вказав на недостатнє втілення антикорупційної політики в Україні. «Бракує всеосяжного втілення антикорупційних заходів», – цитує Брока Bild.

Особливо значущим з точки зору Берліна є те, що в Україні тривають спроби тиску та обмеження повноважень Національного антикорупційного бюро (НАБУ), на безперешкодній роботі якого наголошують на Заході, вказує видання.

Негативно відгукнувся про ситуацію з корупцією й єврокомісар Йоганнес Ган (Johannes Hahn). На думку єврокомісара, останні події навколо боротьби з корупцією в Україні є «неприпустимими». Водночас він нагадав про те, що надання Україні економічної допомоги з боку Брюсселя прив’язані до виконання Києвом певних умов, у тому числі й щодо боротьби з корупцією.

Видання також повідомляє про начебто візит представника Німеччини та ЄС до Києва з метою викласти Порошенку «всю серйозність ситуації» наступного тижня. Утім, поки що офіційних підтверджень цих даних ані з Берліна, ані з Брюсселя не надходило.

Як повідомляли Українські Новини, МВФ зазначає, що невідкладне створення Антикорупційного суду є ключовим фактором у боротьбі України з корупцією.

 

Loading...
Loading...
Loading...