live
Новини » Політика

Amnesty International закликає українську владу зняти звинувачення з журналіста Муравицького

Василь Муравицький. Фото: РИА Новости

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає українську владу зняти обвинувачення у державній зраді з журналіста Василя Муравицького й звільнити його.

Про це йдеться в заяві організації, передають «Українські Новини».

«За жагучою патріотичною риторикою криється ганебна правда: у сучасній Україні журналіста, що зважується критикувати уряд, судять за «державну зраду». Насправді Василь Муравицький – в’язень совісті, затриманий лише за мирне висловлення власної думки, а його справа служить попередженням для всіх, хто висловлюється проти політики уряду на сході України», – заявляє заступник директора регіонального офісу Amnesty International у Європі й Центральній Азії Денис Кривошеєв.

З його слів, від початку конфлікту на Донбасі ЗМІ й громадські активісти безупинно зазнають тиску з боку уряду й збройних груп, які хочуть залякати їх, щоб змусити мовчати.

Правозахисна організація вимагає від української влади звільнити Муравицького й припинити переслідування журналістів, блогерів і інших, хто зважується висловлювати якусь незгоду.

У заяві сказано, що всі обвинувачення стосовно Муравицького ґрунтуються на його співробітництві з російськомовними онлайн-ресурсами, які, як підозрює Служба безпеки України, адмініструються із Росії або контрольованих сепаратистами територій на Донбасі.

Муравицького заарештовано 2 серпня в Житомирі.

Його адвокатові не було надано доступ до повного списку доказів проти його клієнта, зокрема до повного списку статей, які нібито доводять провину Муравицького.

Це перешкодило йому належним чином підготувати захист.

СБУ також опублікувала перелік деяких статей пана Муравицького, які нібито порушують Кримінальний кодекс України.

Amnesty International проаналізувала ці статті й не знайшла в них нічого, що може вважатися закликами до насильства або розпаленням ненависті.

Судовий процес у справі Муравицького супроводжують і інші порушення, зокрема залякування й тиск із боку українських спецслужб і праворадикальних груп.

У вересні 2017 року на потенційного свідка намагалися вплинути співробітники СБУ, щоб змусити його дати показання проти Муравицького.

Вони провели два обшуки в нього вдома й просили родичів вплинути на нього.

Основний доказ нібито вчинених Муравицьким злочинів, що надала СБУ, – контракт Муравицького з російським інформаційним агентством «РІА Новини».

Організація зазначає, що сама лише наявність контракту не є кримінальним правопорушенням.

Україну вперше включили в список країн, де журналістів «садять» за їх професійну діяльність.Loading...
Loading...
Loading...