Новини » Політика

Шабунін: Топ-чиновники розуміють, що Антикорупційний суд зруйнує можливість «порішать»

Найбільш вірогідним буде створення інституції таким корявим чином, щоб вона тільки називалася Антикорупційним судом.

Таку думку висловив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щочетверга о 20:00 на телеканалі ZIK)

Президент України Петро Порошенко вже більш як півтора роки не вносить в парламент закон про Антикорупційний суд. Адже він розуміє, що як тільки створиться і запрацює дійсно незалежний судовий орган, він втратить контроль над ситуацією», – певен Шабунін.

Так сам, додає він, більшість політичної еліти розуміє, що як тільки з’явиться Антикорупційний суд, то втрачається їхній останній рубіж – можливість все «порішати» в корупційних судах.

«Вони будуть робити все можливе, щоб такий суд не був створений. Або ж, оскільки є величезний тиск ззовні, найбільш вірогідним буде створення інституції таким корявим чином, щоб вона тільки називалася Антикорупційним судом», – припустив голова Центру протидії корупції.

Однак народний депутат України Віталій Купрій зауважив, що можна взагалі не створювати такий суд, натомість заповнити 6 тисяч вакантних суддівських посад.

«Сьогодні дві третини судової системи фактично паралізовано, адже із 9 тисяч вакансій суддів, 6 тисяч залишаються незаповненими. Це навмисне робиться Порошенком, щоб контролювати тих, хто залишився, і робити вибіркове правосуддя, або не робити його взагалі», – підкреслив Купрій.

Депутат додає, що якби дійсно усі вакансії намагалися заповнити, то прийшло б достатньо нових людей з поза системи. Після цього влада втратила б свій контроль і не змогла утриматися після програшу на виборах.

«Представники БПП переконують, що мовляв, ніхто не хоче працювати суддями. Але такої маячні я взагалі ще ніколи не чув! Натомість рейтинги влади низькі, і перемоги точно не буде. Відтак, єдина надія – на фальсифікацію, а для цього потрібні підконтрольні суди і правоохоронні органи», – пояснив Віталій Купрій.

Loading...