вівторок, 19 грудня, 2017, 14:23 Суспільство
Найменш толерантними українці є до наркозалежних та олігархів, – Печончик

Завдяки соціологічним опитуванням вдалося з’ясувати рівень толерантності українців до різноманітних спільнот. Відтак, найменш негативно люди ставляться до переселенців, безробітних і безхатченків, а найбільше зневажають наркозалежних та олігархів.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказала голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

«Ми провели масштабне опитування на тему толерантності. Дослідження стосувалося різних груп: ромів, безхатченків, ЛГБ спільноти, переселенців з Донбасу, олігархів тощо. Результати показали, що рівень терпимості до одних груп є дуже високим, а до інших – зовсім ні. Наприклад, досить поблажливими українці є до переселенців. Більше трьох четвертих населення держави сказало, що у жодному разі не можна обмежувати права цієї групи. Таке ж ставлення до безробітних та безхатченків. Мені здається, причина тут у тому, що людина може легко поставити себе на місце членів цих груп», – розповідає голова правління Центру інформації про права людини.

Гостя програми наголошує: українці за певних умов є зовсім нетолерантними до олігархів, а також мають дуже негативне ставлення до наркозалежних.

«А от що стосується наркозалежних – тут найбільший рівень нетолерантності, схильності обмежувати їхні права. Крім того, люди ґрунтують свої висновки на тому, яку небезпеку може нести ця група. Також половина населення вважає, що потрібно обмежувати у правах олігархів. Така думка панує через очевидні настрої», – каже Тетяна Печончик.

Експерт зазначає: толерантність та рівність є частинами одного цілого. А тому, коли люди прагнуть до справедливості, то мусять збагнути, що усі люди мають мати такі ж права.

«З одного боку таку цінність як рівність люди поставили на п’яте місце у своїй системі цінностей, а толерантність – на останній позиції. Але ці два поняття – сторони однієї медалі. Для себе ми хочемо рівності, проте для інших – ні. Так це не працює. Всі люди мають користуватися такими самими правами», – зауважує гостя ефіру. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-21 05:01 :54