Новини » Політика

Купрій: Чому Ситник не запропонував законодавчо виправити ситуацію щодо таємних агентів?

Якби Національне антикорупційне бюро України очолила сильна людина, були би реальні результати.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Віталій Купрій.

Політик зазначив, що є низка причин, з яких Національне антикорупційне бюро України є неефективним. Гість програми нагадав про незаконність призначення голови НАБУ Артема Ситника. Той, за словами депутата, приховав від конкурсної комісії важливі факти своєї біографії про те, що він був адвокатом «ворогів українського народу, які фальшували справи проти Тимошенко, випускали свого часу убивцю Лозинського».

Депутат зазначив, що іще у процесі відбору говорив про такі факти, проте до нього не дослухалися. Віталій Купрій також нагадав про низку інших скандалів навколо Артема Ситника, як-от його поїздку до Лондона із дружиною, що досі розслідується ГПУ.

«Але я вважаю, що, дійсно, правильно тепер працювати агентам. Чому пан Артем Ситник, знаючи норму закону, яка вказує, що на відкритих конкурсах відбираються працівники НАБУ, жодного разу не прийшов ні на правоохоронний комітет, ні на антикорупційний, і не запропонував виправити цю ситуацію законодавчо. Усі би проголосували щодо таємних агентів. Вони мають бути. Їх не може бути розсекречено, і те, що зробив Луценко, це абсолютно неправильні речі», – наголосив депутат.

Віталій Купрій зазначив, що НАБУ нині не має жодної «нормальної справи» щодо топ-корупціонерів. Депутат вважає, що НАБУ іде надто важким шляхом замість того, щоб брати журналістські розслідування за основу. Як приклад, Віталій Купрій нагадав про земельні афери у Царському селі та низку інших.

«Ну, всі ж бачили весілля родини Луценка. 200 тисяч використано державних коштів у вигляді того, що була державна охорона, автомобілі, завдані збитки. Чому НАБУ відмовляється розслідувати? Я знову їх зобов’язав у суді», – заявив Віталій Купрій.

Нардеп наголосив, що він не проти НАБУ як інституції. На його думку, якби цей антикорупційний орган очолила сильна людина, були би реальні результати.

Loading...