Новини » Суспільство 19 грудня, 2017, 11:21
Корови допомагають рятувати ватиканський палац
Реставрація збудованого у XV ст. Бельведерського палацу у Ватикані. Фото: cnn.com
Реставрація збудованого у XV ст. Бельведерського палацу у Ватикані. Фото: cnn.com

У Ватикані розпочали реставрацію збудованого у XV ст. плацу Бельведер. Експерти вирішили, що найкраще з відновленням палацу вдасться впораються за допомогою прадідівських методів – будівлю реставрують за допомогою коров’ячого молока.

Палац Бельведер, де зберігаються багато цінних творів мистецтва, зараз перемальовують молоком від папських корів з ферм розташованих поблизу літньої резиденції понтифіків у Кастель Гандольфо поблизу Рима. Перед тим як потрапити на ватиканські стіни, молоко проходить процес змішування з вапном і натуральними пігментами. Як стверджують реставратори, молоко є ідеальним рішенням для будівлі, якій понад 500 років. Воно не тільки довговічний матеріал, але й екологічне і не шкодить працівникам, котрі виконують ремонтні роботи.

Видання зазначає, що Ватикан все більше акцентує на використанні натуральних методів піклування про споруди і пам’ятники. У цьому вирішальну роль відіграв Папа Франциск, який багато разів підкреслював на скільки важливо є дбати про навколишнє середовище. Така позиція господаря Ватикану принесла добрі плоди. Наприклад, впродовж багатьох років вчені ламали голови в пошуках найкращого засобу для догляду за мармуровими статуями у Ватиканських садах. Зовсім недавно виявилося, що дуже добре з цим справляється розчин виготовлений на основі екстракту з материнки і чебрецю, – повідомляє Gazeta.pl, з посиланням на CNN.

Переклад з польської Андрія Павлишина, IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 22:24 :14