вівторок, 19 грудня, 2017, 12:24 Суспільство
Для українців пріоритетними є свобода і безпека, – Печончик
Для людей на Донбасі свобода є важливішою за матеріальні блага, – Печончик
Для людей на Донбасі свобода є важливішою за матеріальні блага, – Печончик

Майдани відбулися через потребу у свободі, справедливості, гідності, а також безпеці. До того ж, досі громадяни відчувають їх гостру нестачу.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказала голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

«З одного боку, оцінюючи порушення своїх прав, люди на перше місце ставлять соціально-економічні права, соціальне забезпечення, житло, право на працю, освіту тощо. Проте, насправді, коли подивитися на картину цінностей, то в абсолютно усіх регіонах люди вважають пріоритетним питанням свободу», – розповідає експерт.

Саме потреба відстояти свободу привела людей на два майдани, підкреслює гостя програми.

«У 2004 році це була свобода вибору. Адже тоді у громадян просто вкрали цю опцію. Водночас, Революція Гідності стала протестом проти поліцейської брутальності, катувань. Ми бачимо, що для українців свобода є головною інтегральною цінністю, хоча на другому місці є безпека. Очевидно, це тому що Україна зіштовхнулася із зовнішньою агресією, йде збройний конфлікт, а частина територій окуповані РФ. Тому є конкретні виклики безпеці», – пояснює голова правління Центру інформації про права людини.

Експерт каже, що згідно соціологічних опитувань, багато українців ставлять на перше місце свободу, хоч часто не можуть пояснити її значення.

«Якщо подивитися на західну частину України – тут на другому місці у людей стоять гідність, справедливість, рівність. Це те, що формує концепцію прав громадянина. Але, на жаль, якщо копнути глибше у розуміння механізмів і того, як себе захистити – рівень знань є досить низьким», – додає Тетяна Печончик.

Більшість українців вважає, що після Майдану правами людини стали більше нехтувати, коментує Тетяна Печончик.

«Ситуація, у якій перебуває Україна – дуже складна. Адже під час зовнішнього збройного конфлікту відбувається масове порушення прав людини. Також є задавленими проблеми, серед яких право на справедливий суд. Громадяни не довіряють поліції та прокуратурі. Загалом по Україні всього лише чотири відсотки людей сказали, що ситуація щодо прав і свобод людини після Майдану покращилася. Решта зазначили – не змінилася або стала гіршою», – говорить голова правління Центру інформації про права людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 07:24 :52