понеділок, 18 грудня, 2017, 15:59 Політика
Законопроектом «Купуй українське» Ляшко лобіює неякісних товаровиробників, – Матвієнко

Законопроект «Купуй українське» – небезпечний. Адже він створить нерівні умови для державних закупівель та лише збагатить конкретних чиновників.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Костянтин Матвієнко.

На його думку, владі потрібно більше дбати не про вітчизняного товаровиробника, а про споживача. Адже український громадянин повинен отримувати якісний товар за адекватною ціною.

«Ляшко так активно лобіює ідею «Купуй українське», адже справді є низка товаровиробників, чий продукт неконкурентноздатний ані за якістю, ані за ціною. Тож вони намагаються його «впарити» українцям», – розповів Матвієнко.

Тож, за словами експерта, таким чином створюються нерівні умови у зв‘язку із походженням товару. Враховуючи, що основним покупцем його буде держава, отримуємо й нерівні умови у державних закупівлях.

«Тоді маржа ляже в кишеню конкретним чиновникам. Тобто цей законопроект є неймовірно корупціогенним і вкрай небезпечним», – підкреслив Матвієнко.

Та разом із тим політолог зазначив: найімовірніше, депутати таки не ухвалять документ під назвою «Купуй українське». 

«Думаю, що підтримуючи його у першому читанні, швидше за все, виходили із політичних міркувань. Адже це гарний красивий бренд. Та політологи «Народного фронту» і БПП зробили помилку, коли рекомендували своїм фракціям голосувати за нього», – наголосив Матвієнко.

А якщо цей законопроект таки протягнуть у парламенті, ймовірно, Президент накладе на нього вето. Адже державі варто розвивати вітчизняне виробництво зовсім по-іншому.

«Однією із головних складових собівартості є комунальні платежі. В Україні вони значно завищені. Та, показуючи шалені прибутки, «Нафтогаз» розповідає, що експортує паливо з Європи. Однак це неправда, адже його геологічне походження – російське. Та за рахунок того, що вони колосально підняли ціни для населення та залізли в бюджет через субсидії, показують такі прибутки», – переконаний Матвієнко.

Тож, на його думку, слід спрямовувати газ вітчизняного видобування на комунальні платежі. Саме це дасть можливість розвантажити домогосподарства та розвивати українське товароспоживання.

«Ми витрачаємо на комуналку, їжу та транспорт. На інші товари немає грошей, щоб розвивати вітчизняне товароспоживання», – резюмував Костянтин Матвієнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 22:14 :05