понеділок, 18 грудня, 2017, 20:55 Політика
Влада усвідомлює великий ризик девальвації гривні, – Олена Сотник

Не просто так на наступний рік в бюджеті закладений курс до 31 гривень за долар. До того ж, коли зростає ставка НБУ, то це означає, що влада розуміє великий ризик девальвації гривні.

Про це зауважила народний депутат України Олена Сотник в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Хочу зауважити, що зараз зростає ставка НБУ. Коли таке відбувається, то це означає, що влада розуміє великий ризик девальвації гривні. До того ж, у наступному році нам потрібно заплатити 7 мільярдів доларів по зовнішнім боргам. Але якщо подивитися до бюджету, то на 2018 рік закладено тільки 3 мільярди виплат. Однак де ми будемо брати 4 мільярди – не зрозуміло», – зауважила Олена Сотник.

Також вона переконана, що не просто так на наступний рік в бюджеті закладений курс до 31 гривень за долар. До того ж, додала вона, що надходження до бюджету від приватизації розміром у 21 мільярд гривень є мало ймовірними.

«Чи хтось виконав план по приватизації за три останні роки? Адже який інвестор прийде купувати за реальну ціну українські активи? Коли я відвідувала Бельгію, то особисто запрошувала інвесторів приватизувати українські активи. На що вони відповіли, що спочатку має запрацювати функціональна судова система, боротьба з корупцією, щоб вони були впевнені, що є захищеними», – розповіла Олена Сотник.

Депутат пояснює, що інвестори слідкують за Україною із зовнішніх джерел. Відтак, будь-яка негативна ситуація, яка відбувається в країні, прибільшується в десятки разів.

«У багатьох іноземних ЗМІ є серйозний негатив щодо України. До того ж заходом сприймається одночасно і агресія Росії проти України, і складна внутрішня ситуація в країні. Адже країна, яка не спроможна взяти на себе зобов’язання щось реалізувати та оцінити належним чином підтримку, яку їй надає Захід, не буде у майбутньому мати зовнішню підтримку», –констатувала Олена Сотник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 05:55 :33