Новини » Світ Читать эту новость на русском

Саудівський принц купив французький замок за $300 млн

Замок Chateau Louis XIV у Франції. Фото: theguardian.com/Patrice Diaz/Wikimedia Commons

Саудівський кронпринц Мухаммед ібн Салман виявився власником французького замку – найдорожчого будинку у світі.

Купівля майна на захід від Парижа за $300 млн – одна з останніх екстравагантних покупок впливового принца, який веде широкомасштабну антикорупційну кампанію, повідомляє видання The Guardian.

Нещодавно побудований замок був проданий таємничому покупцеві у 2015 році, і хоча особу власника ретельно приховували, радники королівської родини підтвердили, що кронпринц є його остаточним власником.

Саудівські чиновники відмовилися коментувати доповідь, яка з’явилася після того, як французький веб-сайт з розслідувань Mediapart у липні назвав принца власником нерухомості.

Журнал Fortune повідомив, що на час продажу у 2015 році Chateau Louis XIV з фонтанами, якими можна керувати з iPhone, побив рекорди та став найдорожчим домом у світі.

Зовні особняк виглядає як замок XVII ст у стилі Версалю, проте насправді це новобудова, яка постала після того, як саудівський забудовник зніс нерухомість, датовану XIX століттям.

Його античні фасади приховують сучасні вигоди, включаючи кінотеатр, розкішний басейн та рів із прозорою підводною кімнатою, у якій відвідувачі можуть насолоджуватися парчевими коропами, що пропливають повз. На території у 23 га розбито сади, є величезні фонтани та лабіринт.

Звіт з’явився після того, як кронпринц під час «антикорупційної кампанії» ув’язнив членів саудівської еліти, включаючи принців, міністрів та магнатів.

Багато з них погодилися віддати здобуті нечесно прибутки в обмін на свою свободу.

Видання The Times повідомило, що кронпринц придбав замок через фірму, якою керує його власний фонд Eight Investment Company, яка також здійснила у 2015 році купівлю яхти, вартістю $500 млн.

Раніше повідомлялося, що окрім замку та яхти, у листопаді саудівському принцу, який діяв від імені кронпринца, було продан за $450,3 млн картину Леонардо да Вінчі.

Проте пізніше з’явилася інформація, що вона була куплена відділом культури та туризму Абу-Дабі.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Читайте також: Опубліковано відео «в’язниці», в якій утримують принців Саудівської Аравії

Loading...