понеділок, 18 грудня, 2017, 7:30 Світ
Іран збільшив податок на виїзд з країни в три рази
Фото: Вікіпедія
Фото: Вікіпедія

Під час відкритого засідання Меджлісу президент Ірану Хасан Рухані представив законопроект про бюджет на наступний іранський рік, згідно з яким податок на виїзд з країни буде збільшений в три рази – з 21 до 61 долара.

Про це повідомляє «Іран сьогодні».

Більш того, перед другою поїздкою жителі Ірану будуть змушені платити на 50 відсотків більше, а перед третьою і всіма подальшими – на сто відсотків.

Таке рішення влади викликало широкий резонанс в соціальних медіа Ірану. Велика частина користувачів заявила, що настільки великий податок тисне на середній клас і залишає можливість подорожувати тільки забезпеченим громадянам.

Політика збору податку за виїзд з країни практикується в багатьох державах і працює за індивідуальними механізмам. Як правило, суми, які виплачують громадяни, надходять до бюджету держави, а потім йдуть на реалізацію тих чи інших проектів або на розвиток авіації.

Колишній представник Ірану в Міжнародній організації цивільної авіації Аліреза Монзер зазначив, що найчастіше такий податок вводять тимчасово і використовують отримані з нього кошти на ту інфраструктуру, що використовують мандрівники. Наприклад, у країні вводять податок на виїзд і на зібрані кошти будують аеропорт, а потім скасовують виплати. За його словами, багато країн включають подібний податок в пункті «збори».

Згідно із законопроектом, поданим президентом Ірану Хасаном Рухані, бюджет на майбутній рік складе 103,9 млрд доларів, не враховуючи витрати державних інститутів. Ця цифра перевищує показник минулого року, проте оскільки інфляція в країні становить майже 10 відсотків, глава виконавчої влади Ірану дотримується консервативної фіскальної політики. Під час своєї промови на одному з телеканалів Рухані заявив, що план бюджету стане одним з компонентів, які допоможуть вирішити проблему безробіття, викорінити бідність і встановити соціальну справедливість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-23 14:51 :02