понеділок, 18 грудня, 2017, 16:59 Політика
Деякі підприємства не варто приватизувати, – Разумков

В Україні є низка об‘єктів, приватизувати які наразі не варто. Адже, враховуючи нинішню ситуацію у державі, навряд чи вдасться продати ці підприємства за ринковою ціною та залучити добросовісного інвестора.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Дмитро Разумков.

Цього року держава виконала план із приватизації лише на 8 відсотків, тож ймовірно, що і в 2018-му цей показник не буде кращим.

«Однак, безумовно, є об‘єкти, які вже давно слід було приватизувати, та є й ті, де з цим варто б ще зачекати», – наголосив Разумков.

Адже існує є ризик того, що в Україні немає достатньо можливостей продати ці підприємства за ринковою вартістю.

«З іншого боку, прем‘єр заявляє, що таким чином вдасться усунути усіх «прилипал», які заробляють кошти на таких підприємствах. Однак, якщо комусь вдається заробляти на цих заводах, чому тоді не можна усунути цих людей, залишивши самі підприємства державі? Тоді вони приноситимуть більший дохід, адже будь-який дохід – більший, ніж податок із нього», – підкреслив експерт.

До того ж, слід враховувати і те, що нинішня ситуація у державі не дуже приваблює інвесторів.

«Відбувається падіння національної валюти, війна та інші чинники. Тож сюди не прийде серйозний інвестор. Ми можемо отримати, швидше, недобросовісного вкладника, та ще й російського», – вважає Разумков.

Адже, незважаючи на закладену у законопроекті норму про неможливість приходу в Україну російських інвесторів, не має гарантії, що нею не знехтують.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 10:52 :47