понеділок, 18 грудня, 2017, 20:35 Політика
Чумак: Втрата через офшори українського бюджету за рік – 11 мільярдів доларів
Сергій Чумак Фото: скріншот ZIK
Сергій Чумак Фото: скріншот ZIK

За таких обставин країні не варто розраховувати на зовнішні інвестиції. Проте уряд все одно звітуватиме про те, що держава отримала зовнішні надходження. Але звідки ж беруться ці гроші?

Про це зауважив народний депутат України Віктор Чумак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Якби проти Саакашвілі була реальна справа, яка підкріплювалася реальними фактами, був би реальний склад злочину, то проблем би не було. Натомість ті справа, які зараз заводить Генпрокуратура, це просто метод правоохоронних органів, який називається «покошмарити», – певен Чумак.

Депутат пояснює, що цей метод абсолютно не має на меті когось за щось покарати, натомість створює нестерпні для життя та роботи умови. Найчастіше такі механізми застосовуються до бізнесу, що особливо негативно впливає на економіку країни.

За таких обставин, зазначає народний депутат, країні не варто розраховувати на зовнішні інвестиції. Проте уряд все одно звітуватиме про те, що держава отримала зовнішні надходження. Але звідки ж беруться ці гроші?

«80 % інвестицій, які заходять в Україну, це гроші з острову Кіпр. Це гроші українців, які виведені туди без податків, а потім у потрібний момент заводяться як інвестиції. Після чого прем’єр Гройсман буде звітувати про прямі інвестиції розміром у 3-5 мільярдів доларів», – пояснив народний депутат.

Натомість втрата від офшорів тільки за останній рік складає 11 мільярдів доларів.

«Я був вражений останніми даними щодо бюджетних втрат коштів в Україні. Так, 350 мільярдів гривень втратив український бюджет через контрабанду, якої за словами влади в Україні немає. 70 мільярдів гривень втратили на різних схемах, накрутках, повернення ПДВ і тому подібне. Це гроші, які йдуть поза бюджетом, тобто в тіньову економіку», –констатував Віктор Чумак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:06 :39