понеділок, 18 грудня, 2017, 15:43 Події
Бойовики зривають процес із обміну полоненими, – І. Геращенко
Обмін полоненими на Донбасі. Фото: dw.com
Обмін полоненими на Донбасі. Фото: dw.com

Бойовики ОРДЛО надіслали до мінської групи додаткові списки людей, яких вимагають включити до переліку осіб на звільнення, що веде до зриву процесу обміну полоненими.

Про це повідомляє перший заступник голови Верховної Ради і представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ірина Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

«14-15 грудня, мінська група отримала ще додаткові списки з вимогою обов’язково включити цих людей до списків на звільнення, і це, по суті, вносить серйозну сум’яття у визначення дати обміну. І по суті, веде до зриву процесу», – написала Геращенко.

Вона додала, що попри визначені заздалегідь принципові питання порядку денного, Україна так і не отримала відповіді на питання верифікації людей, які категорично відмовляються їхати в ОРДЛО.

«А ОРДЛО, по суті, наполягає на тому, щоб українська сторона тягла на лінію зіткнення вільних людей», – написала Геращенко.

За її словами, Україна очікує отримати від ОБСЄ «чіткі і неоднозначні відповіді та позицію» щодо виключення зі списків осіб, які вже є на волі, щоб прискорити визначення остаточної дати звільнення заручників.

«Сьогодні відбулася скайп-конференція гуманітарної підгрупи зі звільнення заручників і утримуваних. Україна підтвердила готовність до звільнення до новорічних і різдвяних свят, ми налаштовані зробити все якнайшвидше і навіть раніше!», – написала Геращенко.

Вона додала, що українська сторона запропонувала 20 грудня провести скайп-конференцію, щоб нарешті узгодити остаточні деталі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 09:18 :28