неділя, 17 грудня, 2017, 18:20 Політика
Саакашвілі: Замість адміністрації Жовтневого палацу нас чекала Нацгвардія
Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі

Від наших депутатів надійшло повідомлення, що у Жовтневому палаці можна облаштувати штаб нашої акції протесту. Тому туди ми йшли з конкретною метою – взяти кімнату і облаштувати її насамперед для жінок, дружин, схоплених поліцією ветеранів АТО. Тому ми мали зайняти цю кімнату і повернутись назад. Коли ми туди прийшли – замість адміністрації, яка нас мала зустріти, там була озброєна до зубів Нацгвардія у величезній кількості.

Про це у коментарі телеканалу ZIK заявив Міхеїл Саакашвілі, третій президент Грузії, лідер руху нових сил та координатор акції протесту поблизу Верховної Ради, коментуючи сьогоднішній похід протестувальників до Жовтневого палацу та сутички біля його входу з Нацгвардією.

На думку пана Саакашвілі, сутичку готували спеціально. «Нацгвардійців неможливо було зігнати настільки швидко – зі сльозоточивим газом, палицями. Зіткнення спровокували. Як тільки це сталося – я закликав людей відійти, не вступати у сутички і піти від Жовтневого палацу. Я засуджую будь-які насильницькі дії і спроби захоплення будівель», – акцентував координатор протесаної акції.

Міхеїл Саакашвілі також відзначив, що шлях протестувальників у центрі Києва – це шлях миру. «Я готовий віддати своє життя, але не готовий віддавати життя українців – людей, які хочуть кращої країни», – зауважив екс-президент Грузії.

Водночас, на думку лідера Руху нових сил, замість провокації можна було просто вийти і сказати: «У Жовтневому нічого нема, ми вам кімнати не дамо. І ми б спокійно пішли собі! Але де ці люди? Чому вони не вийшли, не сказали, не пояснили? Я намагався добитися цього – у відповідь сльозоточивий газ, зіткнення, штовханина… Те, що хотів бачити Порошенко, – додав Саакашвілі. – Я категорично відмежовуюсь від усіх спроб силових сценаріїв, мій сценарій – лише мирний. Сценарій провокацій, войовничий сценарій – це сценарій бариг».

Організував провокацію, як вважає Міхеїл Саакашвілі, той, хто відіслав Нацгвардію до Жовтневого палацу. «Вони зайняли приміщення всередині – всі коридори, зали. Люди доходять туди і чомусь саме в тому приміщенні. Чому сутички? Це ж не адміністративна будівля, не Банкова, не Верховна Рада?», – запитав Саакашвілі.

Відтак третій президент Грузії зробив висновок, що влада хоче пролиття крові. «Я не буду асоціюватись із кровопролиттям. Коли нас буде мільйони – ці двері самі відчиняться. Не треба прориватися. Вони хочуть маргіналізувати нас і зробити крайніми. Навіть коли люди відійшли – вони продовжували кидати шашки, робили «феєрверки». Це їхня гра», – підсумував Саакашвілі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 16:29 :20