неділя, 17 грудня, 2017, 1:40 Політика
Клімкін: Росія не здатна на рівноправний діалог

Популярна ідея «вести з Росією рівноправний діалог», яка, на жаль, є комфортною для багатьох на Заході, може привести його до прикрих розчарувань.

Про це застерігає міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своїй статті в «Дзеркалі тижня».

«Росія не може бути рівною Заходові, оскільки наразі не хоче й не здатна грати за загальноприйнятими правилами. Вона бачить себе домінуючою силою, яка має право і на свою виключну зону впливу, і на боротьбу без правил у будь-якій точці світу. Наскільки швидко Захід усвідомить цю нову парадигму – велике питання. Коли це усвідомлення стане керівництвом до дії – питання ще більше», – наголосив він.

За словами Клімкіна, протистояння Росії із Заходом було вибором Росії, а не Заходу й тим більше не України. У Росії був шанс хоча б спробувати стати частиною Заходу, але вона обрала постімперський проект, який є самодеструктивним за своєю природою.

Читайте також: Росія використовує дипломатію як «хрущовський черевик»

«Один з головних світових гравців, по суті, вирішив будувати свою політику на парадигмі протистояння, відкинувши саму можливість спільного процвітання Сходу і Заходу в умовах глобалізації. Путін поставив світ (а також і самого себе) перед дилемою «або-або». Або західний світ захищає свої цінності, не боячись конфронтації з Росією, або він уникає цієї конфронтації, погоджуючись, що диктатори в різних кінцях світу мають право на авторитарну владу та агресію. Іншими словами: або ми проявляємо силу (і не тільки військову) і лишаємося у XXI столітті, або ж дозволяємо Росії поділити світ на зони впливу й повернути історію до реалій XX, якщо не XIX століття», – зазначив міністр. 

Читайте також: У Росії почалася контртерористична операція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:12 :52