неділя, 17 грудня, 2017, 0:10 Світ
Глава уряду Польщі про відносини з ЄС: Не діятимемо під пістолетом

Польща має право реформуватися, зокрема змінювати судову систему країни, але не хоче це робити «під пістолетом» з боку Єврокомісії.

Таким чином голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький в ефірі телеканалу Tvp.Info прокоментував рішення Єврокомісії започаткувати на наступному тижні щодо Польщі процедуру накладення санкцій за порушення європейських стандартів, – передає Укрінформ.

«Це прерогатива Єврокомісії. Це дуже односторонній погляд, який сильно підтримується виключно нашими політичними противниками. Однак, думаю, там з’явилися якісь політичні сумніви, а яке буде рішення – побачимо. Але не діятимемо під пістолетом, адже ми є країною, яка має право реформуватися», – заявив Моравецький.

Він зазначив, що Єврокомісію цікавить справа реформування судочинства в Польщі, і він в січні зустрічатиметься з цього приводу з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером.

Моравецький зазначив, що сьогодні Польща потрібна ЄС, а ЄС Польщі.

Глава польського уряду підкреслив, що Варшава не є прохачем у Брюсселі і хоче зберегти за собою право реформувати судову систему і переконати Єврокомісію, що це є правом Польщі.

Напередодні Сенат Польщі, попри протести опозиції і простих поляків під парламентом, без змін прийняв два скандальні закони про зміни в судовій системі країни – про Верховний суд і Національну раду судочинства (KRS). Відтак, зараз вони потраплять на підпис президенту.

Єврокомісія вважає зміни в системі судочинства у Польщі такими, що не відповідають європейським стандартам. Брюссель готується наступного тижня задіяти проти Варшави 7-му статтю договору ЄС, що передбачає накладення на країну санкцій. Польські провладні політики вважають дії Єврокомісії безпідставним втручанням у внутрішні справи суверенної країни, яка здійснює у себе демократичні перетворення. Польська опозиція наполягає, що це – намагання підпорядкувати судову систему партії влади.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-23 14:23 :17