субота, 16 грудня, 2017, 12:00 Суспільство
У цьому році в Україні померло від кору четверо людей, – головний дитячий імунолог
Федір Лапій Фото: hromadske.ua
Федір Лапій Фото: hromadske.ua

У 2017 році в Україні зафіксовано чотири випадки смерті від кору. З початку року померло двоє дітей і двоє дорослих.

Про це розповів головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій, повідомляє «Громадське радіо».

«Ми прогнозували цей спалах, бо кір має підйоми захворюваності кожні 5-6 років. Можемо згадати 2001, 2005-2006. У 2006 році в нас захворіло більше 40 000 – це лише зареєстровані випадки, в 2012 році офіційно зареєстровано трохи більше 12 000. Минуло п’ять шість років – маємо підйом захворюваності», – розповів він.

За словами імунолога, обов’язковою є вакцинація проти шести інфекційних захворювань, серед них і кір.

«Одночасно з цим є календар щеплень, який передбачає вакцинацію проти десяти інфекційних захворювань: кір, краснуха, епідемічний паротит, гепатит В, туберкульоз, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, ХІБ-інфекція. І є стаття 15 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», де зазначено, що невакцинована дитина не має права відвідувати організовані дитячі колективи», – додав Лапій, коментуючи ситуацію, яка виникла в Запорізькій області, де не один десяток дітей захворів одночасно. І в цьому звинувачують вчительку, яка, нібито, принесла вірус.

Також Лапій зазначив, що кір буде поширюватись і в наступному 2018 році.

«Чи кір в Україні припиниться на сьогодні – ні, ми будемо мати його і на початку 2018 року. Як буде в другій половині 2018 – зараз сказати рано. Все залежить від того, як будуть вакцинуватися діти. Але навчальний процес, який ми маємо в осінньо-зимовий, весняний період буде сприяти тому, що вірус кору буде легко поширюватися від дитини до дитини і таким чином входити в сім’ю», – резюмував імунолог.

Раніше повідомлялось, що на 1 листопада на кір в Україні захворіли 2381 людина. Хоча здебільшого хворіють діти, кір часто вражає дорослих.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-16 13:50 :12